Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

OECD: PKB spadło, ale minimalnie

0
Podziel się:

Gospodarki najbardziej rozwiniętych krajów wychodzą na prostą.

OECD: PKB spadło, ale minimalnie
(MotoTarget)

W drugim kwartale 2009 Produkt Krajowy Brutto w krajach OECD ustabilizował się. W porównaniu z poprzednim kwartałem zanotowano spadek w wysokości zaledwie 0,002 proc..

Biorąc pod uwagę prognozy, które mówiły o spodziewanym spadku w wysokości 2.1 proc. to dobre wieści. Informacje podała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE: Ekspert MFW: Globalna gospodarka wraca do zdrowia
Dla grupy głównych siedmiu państw OECD zanotowano spadek w wysokości 0.1 proc.Tutaj jednak odnotowano dość spore różnice od wzrostu o 0.9 proc. w Japonii, do spadku o 0.8 proc. w Wielkiej Brytanii.

Niewielkie wzrosty PKB odnotowano we Francji i Niemczech, w obydwu krajach o 0.3 proc. Co jest dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę spadki w pierwszym kwartale tego roku od 1.3 proc. do 3.5 proc.

Gospodarka Stanów Zjednoczonych Ameryki odnotowała w drugim kwartale 2009 rokuZOBACZ TAKŻE:Niemcy w głębokim dołku. Ale już z niego wychodzą
spadek o 0.3 proc., jednak był on znacznie niższy niż w pierwszym, wtedy PKB skurczyło się o 1.6 proc.

Gospodarka Unii Europejskiej też pozostaje na minusie, ale nieznacznie. PKB krajów strefy euro spadło o 0.1 proc. a w całej Unii Europejskiej o 0.3 proc.

W porównaniu z drugim kwartałem 2008 roku PKB krajów OECD skurczyło się 4.6 proc. krajów strefy Euro o 1.2 proc., podobnie jak całej Unii Europejskiej.

Raport Money.pl
*Polska gospodarka pozytywnie zaskakuje * Sprzedaż detaliczna rośnie, bezrobocie spada, a PKB także w drugim kwartale był na plusie. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)