Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OECD zmienia prognozy dla gospodarek na świecie

0
Podziel się:

Eksperci wezwali urzędników europejskich do wyciągnięcia wniosków z sytuacji w Japonii, gdzie oczekiwania związane z niską inflacją doprowadziły do długoletniej deflacji.

OECD zmienia prognozy dla gospodarek na świecie
(ec.europa.eu)

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) obniżyła prognozy tegorocznego wzrostu gospodarczego dla USA - o 0,5 pkt proc. wobec majowych szacunków do 2,1 proc. oraz dla strefy euro - odpowiednio o 0,4 pkt do 0,8 proc., wynika z wrześniowej aktualizacji prognoz dla głównych gospodarek.

Na zdjęciu sekretarz generalny OECD Angel Gurria.

Jednocześnie Organizacja podniosła prognozę dla Niemiec o 0,4 pkt do 1,5 proc..Prognozy na 2015 r. zostały obniżone zarówno w przypadku USA (o 0,4 pkt do 3,1 proc.), strefy euro (o 0,6 pkt do 1,1 proc.), jak i Niemiec (o 0,2 pkt do 1,1 proc.), podano w raporcie OECD.

_ Globalna gospodarka nadal rozwija się w tempie umiarkowanym, nierównym. Niemrawy wzrost oznacza, że zastój na rynku pracy w znacznej części pozostaje widoczny, w szczególności w strefie euro, a handel globalny jest nadal spowolniony _ - czytamy w raporcie.

Ekonomiści instytucji oczekują obecnie, że PKB strefy euro zwiększy się w tym roku o 0,8 proc. Tymczasem jeszcze w maju projekcja zakładała dynamikę na poziomie 1,2 proc.

Z kolei w przypadku gospodarki Stanów Zjednoczonych rozwój ma sięgnąć 2,1 proc. wobec 2,6 proc. we wcześniejszej prognozie.

_ Najbardziej niepokojących elementem naszej prognozy jest kontynuacja powolnego wzrostu w eurolandzie oraz groźne oczekiwania inflacyjne _ - napisano w raporcie OECD.

OECD, która doradza 34 rządom państw członkowskich w zakresie polityki gospodarczej, wezwał urzędników europejskich do wyciągnięcia wniosków z sytuacji w Japonii, gdzie oczekiwania związane z niską inflacją, w konsekwencji doprowadziły do długoletniej deflacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow oskarża USA i mówi o "wielkiej bitwie" Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Amerykanie dowiedli, że zmierzają nie do deeskalacji, lecz do maksymalnego zaostrzenia kryzysu.
USA ogłasza nowe sankcje. Najmocniej odczują to zwykli obywatele Stany Zjednoczone idą w ślady UE. Restrykcje mogą być w całości lub w części zawieszone, jeśli rozejm na Ukrainie będzie przestrzegany.
Rosyjski budżet straci stabilność. Przez... W opinii ekspertów dalszy spadek cen ropy, nie wróży, to niczego dobrego dla Kremla.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)