Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ofensywa legislacyjna PSL ruszy w styczniu 2013 r.

0
Podziel się:

Planujemy powołanie w ramach klubu parlamentarnego zespołu do spraw sprytnych regulacji.

Ofensywa legislacyjna PSL ruszy w styczniu 2013 r.
(Reporter)
bEIPMByZ

Nie zwolnimy tempa pracy - zapewnia szef klubu parlamentarnego PSL-u Jan Bury. Ludowcy zaprezentowali podczas konferencji prasowej plany legislacyjne na początek 2013 roku. PSL zamierza w dalszym ciągu walczyć z nadmierną biurokracją. -_ Planujemy powołanie w ramach klubu parlamentarnego PSL zespołu do spraw sprytnych regulacji _- powiedział Bury.

- _ Zespół będzie się zajmował kontynuacją pomysłów deregulacyjnych, ale przede wszystkim precyzyjną - powiedziałbym - depilacją prawa - tam gdzie jest ono złe, niepotrzebne, albo gdzie tworzy niepotrzebne bariery dla rozwoju przedsiębiorców i gospodarki, gdzie jest zbyt sztywny gorset. Będziemy chcieli, żeby ten zespół proponował rozwiązania legislacyjne, które ułatwią życie przedsiębiorcom, ludziom, obywatelowi w Polsce _ - zapowiedział Bury.

Do Sejmu trafi też projekt ustawy o prawie spółdzielczym. Wicemarszałek Sejmu z PSL Eugeniusz Grzeszczak przekonywał, że obecne przepisy dotyczące spółdzielczości są anachroniczne. Sejm ma się nią zająć na początku stycznia.

bEIPMBzb

- _ Nasz projekt jest w konsultacji ze środowiskiem spółdzielczym. A to 8 mln członków, w 16 różnych branżach i ponad 300 tys. miejsc pracy. To środowisko oczekuje na nowelizację, która będzie odpowiadać tym kwestiom, o których mówiliśmy. Międzynarodowe zasady spółdzielcze w obecnym prawie spółdzielczym w Polsce nie są przestrzegane. W związku z tym należy to prawo dostosować do międzynarodowych zasad spółdzielczych _ - powiedział Grzeszczak.

Ponadto, PSL przygotuje na początku roku projekt nowej ustawy o ogródkach działkowych. Do marca mają być gotowe między innymi: projekty ustaw o zdrowiu publicznym, refundacji leków, nowe prawo budowlane i łowieckie.

Czytaj więcej w Money.pl
PO dogadało się z PSL ws. ważnej ustawy? Posłowie PO i PSL czekają na decyzję polityczną władz i dodatkowe ekspertyzy, by złożyć projekt ustawy ws. uboju rytualnego.
Zwrot w polityce PSL. Chcą trafić do młodych - _ Z tymi młodymi chcę iść naprzód, ale chcę też mówić o solidarności pokoleń _ - deklarował nowy prezes partii.
Spór w PSL? Kalemba jedno, partia co innego Minister rolnictwa zapowiedział, że powstaje poselski projekt, który ma legalizować ubój rytualny. Politycy tej partii zastanawiają się jednak, czy nie zrezygnować z pomysłu składania takiego projektu.
bEIPMBzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)