Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.04.2005 18:15

Ogólnopolski Festiwal Robotów "CybAiRBot 2005" i jego zwycięzcy

Ralf - tak nazywa się robot-zwycięzca Ogólnopolskiego Festiwalu Robotów "CybAiRBot 2005". Twórcy zaprezentowali swoje inteligentne maszyny w auli Politechniki Poznańskiej. Najwyżej oceniony robot przypomina niewielką skrzynkę na kółkach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ralf - tak nazywa się robot-zwycięzca Ogólnopolskiego Festiwalu Robotów "CybAiRBot 2005". Twórcy zaprezentowali swoje inteligentne maszyny w auli Politechniki Poznańskiej.

Najwyżej oceniony robot przypomina niewielką skrzynkę na kółkach. Ojcem Ralfa jest Stanisław Gardecki - student poznańskiej uczelni technicznej. Jak sam powiedział, jego robot jest przeznaczony do penetrowania niedostępnych miejsc, na przykład kanałów czy budynków opanowanych przez terrorystów. Można sterować nim na odległość, na przykład przez internet.

Zwycięzca festiwalu budował swojego robota przez dwa i pół roku, zaczął jeszcze jako uczeń technikum elektronicznego. Jak sam przyznaje, konstrukcja takiej maszyny jest bardzo droga.

Po raz kolejny rozegrano też zawody robotów w sumo. W tej dziedzinie najlepszy okazał się robot o nazwie Tiri-killer, zbudowany przez ekipę studentów z Wrocławia.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz