Notowania

dzierżoniów
26.07.2013 16:58

Około 70 osób zatrudni w Dzierżoniowie nowy zakład z branży komputerowej

Na terenie dzierżoniowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park powstaje nowy zakład.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Endostock/Dreamstime.com)

*Około 70 nowych miejsc pracy powstanie w budowanym właśnie zakładzie firmy Enan, który powstaje w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Przedsiębiorstwo zainwestuje tam 15 mln zł. *

Na terenie dzierżoniowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park powstaje nowy zakład. Na 2,5-hektarowej działce firma Enan buduje nowoczesny magazyn o powierzchni 3,5 tys. m kw. oraz biurowiec o powierzchni 1 tys. m kw. Ich koszt to około 15 mln zł. Zakończenie prac rozpoczętych w marcu 2013 r. zaplanowano na jesień.

Docelowo firma planuje zatrudnić w Dzierżoniowie ok. 70 osób. Będą to głównie magazynierzy, logistycy oraz handlowcy. Enan przeniesie tu swoje magazyny z Baranowa pod Poznaniem, a także dział kadr oraz księgowość z Bielawy.

Enan zaopatruje sieci handlowe w osprzęt do laptopów, baterie, zasilacze, ładowarki, karty pamięci, listwy oraz kosmetyki do pielęgnacji sprzętu komputerowego.

Jak powiedział w piątek PAP burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, budowany właśnie przez firmę Enan obiekt to jeden z trzech nowych zakładów, które teraz powstają na terenie dzierżoniowskiej podstrefy. _ Cały czas prowadzimy też rozmowy z kolejnymi inwestorami. Każdy z nich ma dla naszego miasta ogromne znaczenie, dlatego również po zakończeniu budowy jest przez nas otaczany szczególną opieką _ - dodał Piorun.

Tagi: dzierżoniów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, dolnośląskie, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz