Notowania

grecja
03.06.2011 09:32

Okupują budynek ministerstwa finansów

Równolegle Unia i MFW prowadza negocjacje co do nowego programu pomocowego dla tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Greccy demonstranci zajęli budynek ministerstwa finansów w Atenach i wywiesili na nim olbrzymi transparent wzywający do strajku generalnego. Akcję podjęli w czasie, gdy prowadzone są negocjacje z UE i MFW na temat nowego programu oszczędnościowego.

Około 100 demonstrantów ze wspieranych przez grecką partię komunistyczną związków zawodowych PAME od świtu blokowało wejście do ministerstwa. Wywieszony na froncie budynku transparent zasłania pięć pięter.

Do protestów doszło w czasie, gdy eksperci z Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozmawiają na temat średnioterminowego planu budżetowego i kolejnej transzy pomocy międzynarodowej.

Ateny zabiegają o piątą transzę tej pomocy, wynoszącą 12 miliardów euro. Rzecznik greckiego rządu Jeorjos Petalotis wyraził przekonanie, że Grecja otrzyma te pieniądze. Jak pisze agencja Associated Press, powszechnie oczekuje się, że w zamian Grecja będzie się musiała zobowiązać do kolejnych cięć płacowych i podwyżek podatków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t140508.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/angela;merkel;wie;skad;kryzys;w;europie,205,0,843213.html) Angela Merkel wie, skąd kryzys w Europie Według kanclerz Niemiec kłopoty Unii wynikają z długów, a nie ze słabości waluty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/udzial;prywatnych;wierzycieli;to;warunek;pomocy;dla;grecji,90,0,842842.html) Udział prywatnych wierzycieli to warunek pomocy dla Grecji Niemcy w dalszym ciągu uzależniają ewentualną nową pomoc dla Grecji od udziału prywatnych wierzycieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t140157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;na;ulicach;przeciw;prywatyzacji,227,0,841187.html) Grecy na ulicach. Przeciw prywatyzacji Około 300 pracowników greckiej firmy telekomunikacyjnej OTE zablokowało ulicę przed siedzibą przedsiębiorstwa w centrum Aten.
Tagi: grecja, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz