Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

On będzie premierem PiS? Zabrał głos

0
Podziel się:

- To jest instrument, który ma pobudzać debatę - powiedział prof. Gliński, komentując zapowiedź wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

On będzie premierem PiS? Zabrał głos
(Gamdzyk/Reporter)

Pan premier nie mówił o aferze taśmowej a o kelnerskiej, węglowej i o wpływach nie wiadomo kogo. Próbował unikać dyskusji na temat bardzo poważnego kryzysu - powiedział prof. Piotr Gliński, odnosząc się do sejmowej dyskusji ws. publikacji tygodnika _ Wprost _.

Szef Rady Programowej PiS nie skomentował nieoficjalnych doniesień TVP Info, jakoby miał być kandydatem na premiera technicznego z ramienia partii Jarosława Kaczyńskiego.

_ - W sprawach personalnych się nie wypowiadam. To należy do władz największej partii opozycyjnej, która jako jedyna w Sejmie ma konstytucyjną możliwość złożenia konstruktywnego wotum nieufności. To jest instrument, który ma pobudzać debatę. Nie jest składany codziennie, ale w związku z jakąś sytuacją. Opozycja ma prawo aktywnie się zachować wobec kryzysu w państwie - _powiedział prof. Gliński, odpowiadając na pytanie czy potwierdza, że dostał propozycję zostania premierem technicznym.

Gość TVP Info zastanawiał się nad scenariuszami wydarzeń po publikacjach tygodnika _ Wprost _, w tym zapowiedzi PiS złożenia wniosku o wotum nieufności wobec rządu w Sejmie.

_ - Z punktu widzenia interesu dobra publicznego trochę się obawiam, że być może nastąpiło porozumienie pomiędzy dysponentem a kimś komu zależy, żeby ten serial taśmowy się skończył. Jeżeli jednak to będzie dalej wyciekało, to nawet ten rząd Tuska oparty o twarde interesy, które w tych głosowaniach widzimy, będzie się musiał złamać. On będzie kruszeć z tygodnia na tydzień - _ mówił prof. Gliński.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces taktyczny Tuska i odpowiedź opozycji Premiera poparli nawet niezrzeszeni. Pojechał po stanowiska do Brukseli.
Prokuratura ujawni swoją wersję afery z taśmami _ Pokażemy przebieg, który mamy zarejestrowany na taśmach _. Zatrzymani w aferze wychodzą na wolność.
PiS złoży wniosek o wotum nieufności Prezes Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi, że nie odniósł się do meritum sprawy, a jedynie zastosował prosty chwyt. Gliński powróci do gry?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)