Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w niemczech
06.07.2011 14:13

ONZ krytykuje system socjalny w Niemczech

Według ekspertów ONZ system dyskryminuje imigrantów i nieskutecznie przeciwdziała ubóstwu. Rząd w Berlinie uznał tę krytykę za niezrozumiałą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Berlińska gazeta _ Der Tagesspiegel _, która o tym poinformowała, powołuje się na raport Komitetu ONZ do spraw praw gospodarczych, socjalnych i kulturalnych, który wyraził _ głębokie zaniepokojenie _ niewypełnianiem przez niemieckie władze jego zaleceń sprzed czterech lat.

Jeden z najbardziej zaskakujących zarzutów mówi o tym, że co czwarte dziecko w Niemczech idzie do szkoły bez śniadania. Komitet wzywa niemieckie władze do podjęcia _ konkretnych działań _, by _ dzieci, szczególnie z biednych rodzin, otrzymywały właściwe posiłki _.

Skrytykowano również niesprawiedliwe warunki, panujące na niemieckim rynku pracy oraz w systemie ochrony zdrowia i opieki socjalnej. Według oenzetowskiego komitetu imigranci w RFN uważają, że ich prawa do edukacji i zatrudnienia są ograniczane, a azylanci pozbawieni są wystarczających świadczeń socjalnych.

Ekspertów ONZ niepokoi również to, że bezrobocie na wschodzie Niemiec jest wciąż niemal dwa razy większe niż w zachodnich krajach związkowych. Kobiety są dyskryminowane na rynku pracy z powodu _ stereotypowych wyobrażeń na temat roli przypisywanej poszczególnym płciom w społeczeństwie _, a świadczenia dla długotrwale bezrobotnych (Hartz-IV) nie pozwalają na zapewnienie godziwego standardu życia - ocenia Komitet we wnioskach, cytowanych przez berliński dziennik. Krytykuje również _ niegodne warunki _ panujące w wielu domach opieki.

Rzeczniczka niemieckiego ministerstwa pracy i spraw socjalnych odrzuciła w środę krytykę oenzetowskiego komitetu. _ - Krytyka, zawarta we wstępnym raporcie komitetu ONZ jest w wielu częściach niezrozumiała i nie potwierdzona przez naukowe fakty _ - powiedziała rzeczniczka, cytowana przez agencję dpa.

Oceniła, że w minionych latach system socjalny w Niemczech rozwinął się w pozytywnym kierunku, bezrobocie wśród osób młodych jest bardzo niskie w porównaniu ze światowym, a zatrudnienie jest na rekordowo wysokim poziomie. _ - Szkoda, że Komitet ONZ nie uwzględnił niemal żadnych faktów, przedstawionych w stanowisku rządu na temat raportu _ - dodała rzeczniczka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t40508.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/niemieckie;bezrobocie;minimalnie;w;dol,124,0,841852.html) Niemieckie bezrobocie minimalnie w dół Stopa bezrobocia w Niemczech w maju, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,0 proc. wobec 7,1 proc. w kwietniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t89920.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;nie;pala;sie;do;pracy;w;niemieczech,231,0,841703.html) Polacy nie palą się do pracy w Niemieczech Niespełna 10 tysięcy osób wysłały w maju największe firmy pośrednictwa do pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za;chlebem;do;niemiec;rzad;ma;prognoze,63,0,827711.html) Za chlebem do Niemiec. Rząd ma prognozę Otwarcie niemieckiego rynku pracy nie zwiększy dramatycznie liczby Polaków wyjeżdżających do pracy do Niemiec.
Tagi: bezrobocie w niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz