Notowania

praca
22-02-2018 (21:10)

Opel Gliwice przenosi polskich pracowników do Niemiec. Tak ratuje się przed zwolnieniami

250 pracowników gliwickiego Opla zastąpi zewnętrznych pracowników tymczasowych w niemieckim zakładzie w Russelsheim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LESZEK ZYCH/REPORTER)
Polacy oddelegowani zostali na czas od 3 miesięcy do pół roku.

Polacy oddelegowani zostali na czas od 3 miesięcy do pół roku w ramach programu restrukturyzacji firmy.

W zakładzie Russelsheim pracownicy polskiej fabryki w Gliwicach mają pracować przy produkcji Opla Insignii wspierając bieżącą działalność niemieckiego zakładu.

Jak informuje rzeczniczka zakładów Opel Manufacturing Poland na łamach "Gazety Wyborczej", jednym z podstawowych celów programu restrukturyzacji jest zwiększenie konkurencyjności fabryk spółki, między innymi poprzez odpowiedzialne zarządzanie zasobami ludzkimi w ramach struktur firmy.

Jak informuje "Wyborcza", gliwicki Opel zlikwidował również przywróconą zaledwie 3 lata temu nocną zmianę produkcji, a w styczniu 190 pracowników skorzystało z programu dobrowolnych odejść.

Zobacz także: Inteligentne progi zwalniające. Tak się dba o bezpieczeństwo

PSA zapowiedziała, że w ciągu dekady podnieść efektywność marki Opel. Pomóc ma w tym m.in. program restrukturyzacji firmy PACE.

Kiedy PSA przejęło Opla, związkowcy z zakładów w Gliwicach i Tychach obawiali się o przyszłość fabryk i pracowników. Aż o jedną piątą spadła produkcja w gliwickiej fabryce Opla po przejęciu tej firmy przez francuski koncern. Dziś w zakładach Opel Manufacturing Poland zatrudnionych jest 3370 osób.

Opel Manufacturing Polska jest jednym z pierwszych i największych zakładów motoryzacyjnych powstałych na terenie gliwickiej strefie ekonomicznej. Pierwsze Ople zjechały z taśmy produkcyjnej w sierpniu 1998 roku.

Tagi: praca, opel, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2018

chory krajDlaczego do policji nie są kupowane Astry z Gliwic, tylko Kie, Skody itd.? Dlaczego nie dajemy pracy swoim obywatelom, tylko Słowakom, Czechom? Kiedy … Czytaj całość

23-02-2018

EedNie będą mieli nad sobą polskich kierowniczków kapo. U Niemca na pewno będzie im lepiej.

22-02-2018

PPS-WRNPojęcie "zasób ludzki" wymyślili hitlerowscy NIEMCY. Jakże ono jest demoniczne. Już lepiej brzmi nazwa /siła robocza/. A w temacie powiem, iż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)

Wybrane dla Ciebie