Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Darmowe przejazdy w kurortach. Tylko jeśli uiścisz opłatę miejscową

4
Podziel się:

Bezpłatny przejazd pociągiem między Wisłą a Ustroniem, darmowy autobus w Augustowie, albo Ustce.

W wakacje między Wisłą a Ustroniem można za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich. Turystów uprawnia do tego książeczka rabatowa
W wakacje między Wisłą a Ustroniem można za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich. Turystów uprawnia do tego książeczka rabatowa (MAREK ZAJDLER/EAST NEWS)

Gminy turystyczne chcą przekonać turystów do rzetelnego płacenia opłaty miejscowej. Zachęcić ma propozycja bezpłatnego przejazdu pociągiem między Wisłą a Ustroniem, czy darmowy autobus w Augustowie i Ustce.

W czwartek na ulice Ustki wyjechały dwie linie autobusowe, którymi za darmo będą mogli podróżować mieszkańcy uzdrowiska, osoby niepełnosprawne, a także turyści, którzy pokażą dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej. O sprawie pisze "Portal Samorządowy".

W ubiegłym roku podobny pomysł wdrożyły władze Augustowa, wydając specjalną Kartę Turysty. Opłatę miejscową z darmowymi przejazdami połączyły również beskidzkie gminy Wisła i Ustroń.

Do bezpłatnego przemieszczania się pociągami Kolei Śląskich, między tymi miejscowościami, turystów uprawnia książeczka rabatowa, którą otrzymują - oczywiście - po uregulowaniu opłaty uzdrowiskowej.

Tylko w roku 2016 do budżetu 223 gmin Polski tytułem opłaty miejscowej trafiło 36,8 mln zł – informuje portal.

Zdaniem urzędników mechanizm się sprawdza, a miasta dodatkowo zmniejszają ruch samochodowy na swoim terenie, a co za tym idzie poprawiają stan powietrza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Ppp
5 lata temu
BARDZO DOBRZE - w Austrii dostałem w hotelu kartę uprawniającą do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej i regionalnej startującej z miasteczka, w którym byłem. Dużo jeździłem, więc zaoszczędziłem na tym kilka razy więcej, niż wynosiła opłata. Pozdrawiam.
Pietrek
5 lata temu
Te pseudo opłaty już dawno powinny zostać zlikwidowane.
realista
5 lata temu
To może jeszcze wprowadzić opłatę za wdychanie smogu w Krakowie? Widząc stan umysłu niektórych, to pewnie się chętni znajdą.
tomek29kce
5 lata temu
Powoli dojdziemy do tego co oferują miejscowości turystyczne w bardzie j cywilizowanych krajach.