Notowania

Darmowe przejazdy w kurortach. Tylko jeśli uiścisz opłatę miejscową

Bezpłatny przejazd pociągiem między Wisłą a Ustroniem, darmowy autobus w Augustowie, albo Ustce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK ZAJDLER/EAST NEWS)
W wakacje między Wisłą a Ustroniem można za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich. Turystów uprawnia do tego książeczka rabatowa

Gminy turystyczne chcą przekonać turystów do rzetelnego płacenia opłaty miejscowej. Zachęcić ma propozycja bezpłatnego przejazdu pociągiem między Wisłą a Ustroniem, czy darmowy autobus w Augustowie i Ustce.

W czwartek na ulice Ustki wyjechały dwie linie autobusowe, którymi za darmo będą mogli podróżować mieszkańcy uzdrowiska, osoby niepełnosprawne, a także turyści, którzy pokażą dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej. O sprawie pisze "Portal Samorządowy".

W ubiegłym roku podobny pomysł wdrożyły władze Augustowa, wydając specjalną Kartę Turysty. Opłatę miejscową z darmowymi przejazdami połączyły również beskidzkie gminy Wisła i Ustroń.

Do bezpłatnego przemieszczania się pociągami Kolei Śląskich, między tymi miejscowościami, turystów uprawnia książeczka rabatowa, którą otrzymują - oczywiście - po uregulowaniu opłaty uzdrowiskowej.

Tylko w roku 2016 do budżetu 223 gmin Polski tytułem opłaty miejscowej trafiło 36,8 mln zł – informuje portal.

Zdaniem urzędników mechanizm się sprawdza, a miasta dodatkowo zmniejszają ruch samochodowy na swoim terenie, a co za tym idzie poprawiają stan powietrza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wakacje, opłata klimatyczna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

PietrekTe pseudo opłaty już dawno powinny zostać zlikwidowane.

12-07-2018

realistaTo może jeszcze wprowadzić opłatę za wdychanie smogu w Krakowie? Widząc stan umysłu niektórych, to pewnie się chętni znajdą.

13-07-2018

PppBARDZO DOBRZE - w Austrii dostałem w hotelu kartę uprawniającą do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej i regionalnej startującej z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)

Wybrane dla Ciebie