Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rodzic i opiekun niepełnosprawnego dziecka w szpitalu nie zapłaci

0
Podziel się:

Nie będzie można pobierać żadnych opłat od opiekunów, którzy wizytują w szpitalach swoje dzieci. To samo będzie dotyczyć opiekunów niepełnosprawnych. Obecnie w niektórych placówkach muszą oni płacić nawet kilkanaście złotych za dobę.

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych nie zapłacą już za odwiedzanie swoich podopiecznych
Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych nie zapłacą już za odwiedzanie swoich podopiecznych (Fot. Monkpress)
bEKjrOHV

Zakaz pobierania opłat ma dotyczyć zarówno rodziców dzieci, jak i opiekunów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności - informuje "Rzeczpospolita". Minister zdrowia umieścił taki zapis w nowelizacji ustawy o prawach pacjenta. Znieść opłaty dla rodziców oraz opiekunów niepełnosprawnych osób chciał już poprzedni szef resortu, Konstanty Radziwiłł. Dopiero jednak Łukasz Szumowski, jego następca, zdecydował się na ten krok.

Lekarz zatańczył dla chorego chłopca. Zobacz wideo:

**

bEKjrOHX

**

A jak jest obecnie? Jak zauważa "Rz", i tak sporo szpitali nie pobiera żadnych opłat od rodziców czy opiekunów niepełnosprawnych. Sporo placówek jednak żąda kilku złotych dziennie jako opłaty za media. Są jednak takie szpitale czy inne placówki medyczne, które wymagają opłat rzędu kilkunastu złotych za dobę. To ma być nielegalne, bo jak tłumaczy minister Szumowski, pobyt rodzica czy opiekuna bardzo łagodzi stres dziecka, związany z leczeniem i pobytem w szpitalu. Jak twierdzi minister, obecność opiekuna może też przyspieszyć cały proces leczenia małego pacjenta.

bEKjrOId

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEKjrOIy
wiadomości
KOMENTARZE
(0)