Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opłaty urzędowe w dół? Oto plan rządu

0
Podziel się

Ministerstwa mają zgłosić propozycje obniżenia stawek opłat, w tym opłaty skarbowej.

Opłaty urzędowe w dół? Oto plan rządu
(Pryzmat/Dreamstime)
bDmGHYJN

Ministerstwa mają zgłosić propozycje obniżenia stawek opłat urzędowych - wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu, dotyczącego przyjętej przez rząd informacji o opłatach urzędowych i opłacie skarbowej ponoszonych przez obywateli.

CIR podało w komunikacie, że dokument ten przygotował resort finansów. _ Dokument powstał w wyniku analizy przeprowadzonej przez ministra finansów we współpracy z innymi ministrami, dotyczącej możliwości obniżenia opłat urzędowych, w tym opłaty skarbowej _ - napisano w komunikacie.

Służby prasowe rządu wyjaśniły, że chodziło też o zbadanie, czy stawki opłat odpowiadają rzeczywistym kosztom poniesionym na czynności administracyjne konieczne do ich ustalenia. _ Z informacji wynika, że ministerstwa miały trudności w szacowaniu rzeczywistych kosztów ponoszonych na czynności administracyjne, ze względu na brak jednolitego modelu szacowania _ - wskazało CIR.

bDmGHYJP

_ Dokument zawiera rekomendację zobowiązującą resorty do przeprowadzania szczegółowej kalkulacji kosztów czynności administracyjnych i przedstawiania ich w uzasadnieniu do planowanych zmian przepisów bez względu na to, czy będą dotyczyły obowiązujących, czy nowych opłat. Zarekomendowano także zgłaszanie propozycji obniżenia stawek opłat urzędowych przez resorty _ - dodano w komunikacie.

CIR podało ponadto, że wpływy z tytułu opłat urzędowych i opłaty skarbowej do budżetów: państwa i gmin, oraz funduszy i innych podmiotów wyniosły w 2011 r. ok. 1,5 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd Tuska balansuje na krawędzi? Oto raport W coraz szerszym zakresie korzysta z _ łatwego _ wsparcia gospodarki państwowymi gwarancjami kredytowymi. _ To tykająca bomba _ - ostrzegają eksperci.
Morgan Stanley o prognozie polskiego PKB Jeden z największych banków inwestycyjnych ocenił szanse na wyjście Polski z unijnej Procedury Nadmiernego Deficytu.
bDmGHYKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)