Notowania

Oprocentowanie kredytów niezagrożone. RPP utrzymała stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Ci, którzy trzymają pieniądze na depozytach nie będą zadowoleni, bo niskie oprocentowanie się utrzyma, za to bezpiecznie czują się kredytobiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
Prezes NBP Adam Glapiński podtrzymuje opinię o utrzymaniu stóp na niskim poziomie.

Główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5 proc. - zdecydowała Rada Polityki Pieniężnej. Nic nie zmieniło się tez w przypadku stopy lombardowej (2,5 proc.), stopy depozytowej (0,5 proc.) i stopy redyskonta weksli (1,75 proc.).

Takiej decyzji spodziewali się zresztą analitycy rynku. Inflacja spada, więc trudno, żeby RPP stopy podwyższała. Według analityków bankowych, do podwyżki poziomu stóp procentowych nie dojdzie jeszcze w 2018 r.

Zobacz też: Od kiedy zdrożeją kredyty?

O godz. 16:00 odbędzie się konferencja prasowa RPP, na której prawdopodobnie dowiemy się, że stopy będą utrzymane jeszcze przez długi czas. Na ostatniej konferencji prasowej po posiedzeniu RPP przewodniczący Rady i prezes NBP Adam Glapiński powiedział, bazując na ostatniej projekcji inflacyjnej nie widzi powodów do podnoszenia stóp do końca 2020 r.

Ostatnia zmiana polityki pieniężnej miała miejsce w marcu 2015 r. RPP ogłosiła wtedy, że decyzja ta oznacza zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: stopy procentowe, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2018

Twoje imięCeny wszystkiego rosną a oprocentowanie oszczędności stoi. I my mamy odkładać pieniążki na emeryturę? Dziękujemy dojna zmiano

11-04-2018

marjklTen PISowski prezesik banku zniszczy nam gospodarkę.

11-04-2018

PAJAKCiekawe czy totalna opozycja przygotowała wersje dla dziennikarzy że utrzymanie stup procentowych to dzięki PIS czy morze dlatego że 8 letnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)