Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Oprocentowanie kredytów niezagrożone. RPP utrzymała stopy procentowe

Oprocentowanie kredytów niezagrożone. RPP utrzymała stopy procentowe

Prezes NBP Adam Glapiński podtrzymuje opinię o utrzymaniu stóp na niskim poziomie. Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Prezes NBP Adam Glapiński podtrzymuje opinię o utrzymaniu stóp na niskim poziomie.

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Ci, którzy trzymają pieniądze na depozytach nie będą zadowoleni, bo niskie oprocentowanie się utrzyma, za to bezpiecznie czują się kredytobiorcy.

Główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5 proc. - zdecydowała Rada Polityki Pieniężnej. Nic nie zmieniło się tez w przypadku stopy lombardowej (2,5 proc.), stopy depozytowej (0,5 proc.) i stopy redyskonta weksli (1,75 proc.).

Takiej decyzji spodziewali się zresztą analitycy rynku. Inflacja spada, więc trudno, żeby RPP stopy podwyższała. Według analityków bankowych, do podwyżki poziomu stóp procentowych nie dojdzie jeszcze w 2018 r.

Czytaj też: Kolejny, zaskakujący spadek inflacji. To już czwarty miesiąc ulgi

Zobacz też: Od kiedy zdrożeją kredyty?


 

O godz. 16:00 odbędzie się konferencja prasowa RPP, na której prawdopodobnie dowiemy się, że stopy będą utrzymane jeszcze przez długi czas. Na ostatniej konferencji prasowej po posiedzeniu RPP przewodniczący Rady i prezes NBP Adam Glapiński powiedział, bazując na ostatniej projekcji inflacyjnej nie widzi powodów do podnoszenia stóp do końca 2020 r.

Ostatnia zmiana polityki pieniężnej miała miejsce w marcu 2015 r. RPP ogłosiła wtedy, że decyzja ta oznacza zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Mery
2018-05-16 14:41
Na szczęście nie mam już pseudo kredytu pseudo frankowego i nie pasę bankstera. Nigdy więcej. Bankster w Polsce to oszust, złodziej, malwersant nie stosujący się do prawomocnych wyroków sądowych. Ochrona konsumenta w tym teoretycznym kraju jest teoretyczna. Republika of Banana.
adam
2018-04-14 11:42
Jestem ciekawy jaki zrobili dodruk pieniadza - jezeli ceny ida w góre?
ZORRO
2018-04-12 19:21
GLAPIŃSKI - CHCIAŁBYM POSŁUCHAĆ JAK BANKI DBAJĄ O LOKATY KLIENTÓW ? OPROCENTOWANIE PONIŻEJ INFLACJI MINUS PODATEK BELKI /TO ZWYKŁE ZŁODZIEJSTWO /!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (23)