Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Orange Polska chce przejąć Multimedia Polska Energia. Negocjuje zakup 100 proc. udziałów

Orange Polska chce przejąć Multimedia Polska Energia. Negocjuje zakup 100 proc. udziałów

Fot. BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS

"Negocjacje trwają, a ich wynik jest niepewny. Nabycie spółki Multimedia Polska Energia sp. z o.o. przez Orange Polska wpisałoby się w strategię spółki poszerzania portfolio usług dla gospodarstwa domowego" - podał Orange.

 

Orange Polska bierze udział w negocjacjach z Multimedia Polska w sprawie nabycia 100 proc. udziałów w Multimedia Polska Energia. Jednocześnie spółka Orange poinformowała, że w trakcie negocjacji podjęła decyzję o opóźnieniu podania do wiadomości publicznej informacji poufnej.

"Mając jednak na uwadze, że informacja o udziale Orange Polska w procesie zakupu udziałów w Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. pojawiła się w dniu dzisiejszym w środkach masowego przekazu, spółka postanowiła opublikować tę informację w formie raportu bieżącego" - napisał Orange.

Wśród konkurentów Orange wymienia się także Polską Grupę Energetyczną. PGE SA to największa polska firma energetyczna.

Multimedia Polska Energia świadczy sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom biznesowym i indywidualnym. Swoich klientów obsługuje na zasadzie TPA - dostępu strony trzeciej do sieci przesyłowej, co zawdzięcza postępującej liberalizacji rynku energii elektrycznej.

Multimedia Polska Energia jest spółką podległą Multimedia Polska, trzeciemu operatorowi w kraju. Ten jednak, jak pisaliśmy w money.pl, ma trafić w ręce UPC.

Transakcję wyceniono na 3 mld zł, ale nie obejmuje ona sprzedaży biznesu usług spoza działalności telekomunikacyjnej grupy, tj. energii, gazu i ubezpieczeń. Stąd też część energetyczna została wystawiana na sprzedaż.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce.

 

 

Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

fuzja, orange, telekomunikacja, energetyka, pap, gospodarka, przedsiębiorczość, spółka
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
hdd
2017-07-12 23:09
Francuskie to tylko Wino i Skrzypce i nic Więcej
Pan Jan
2017-07-12 22:30
Nie no fajnie ,a moze by tak zasieg poprawic i powiekszyć bo to dno panie jakich mało
kuba
2017-07-12 18:45
mam nadzieję że jakość ich usług w energetyce będzie lepsza od jakości usług telef.
Pokaż wszystkie komentarze (34)