Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Orlen połączy się z Lotosem? Tchórzewski: nie byłoby to złym rozwiązaniem

Orlen połączy się z Lotosem? Tchórzewski: nie byłoby to złym rozwiązaniem

Minister energii nie jest przeciwny pomysłowi połączenia paliwowych spółek, ale też się z tym nie spieszy. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Minister energii nie jest przeciwny pomysłowi połączenia paliwowych spółek, ale też się z tym nie spieszy.

Wraca temat stworzenia jednej wielkiej spółki paliwowej. O potencjalne połączenie Orlenu z Lotosem był we wtorek pytany minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Myślę, że to nie byłoby złym rozwiązaniem, ale trzeba jeszcze poczekać, bo to jest kwestia dokładnego zbadania, sprawdzenia przez oba zarządy, na ile to będzie korzystne - powiedział minister na antenie TVP Info.

Jak wyjaśnił, w całej Unii zanika rywalizacja między firmami działającymi na terenie jednego państwa, a zaczyna się rywalizacja międzypaństwowa. Dodał zarazem, że nie ma powodu, aby pilnie łączyć obie nasze spółki paliwowe.

Poniedziałkowa wypowiedź Tchórzewskiego ma podobny do tej sprzed tygodnia, kiedy o połączenie Orlenu i Lotosu pytał ministra "Dziennik".

Zobacz też: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Ministerstwo Energii nie pracuje nad połączeniem dwóch polskich spółek paliwowych - mówił wtedy Tchórzewski. - Możliwe, że spółki rozmawiały na ten temat. W Orlenie w ostatnim czasie nastąpiły zmiany kadrowe. Nie wiem, czy obecnie w sprawie fuzji cokolwiek się dzieje - wyjaśniał minister energii.

Jak stwierdził, ewentualne połączenie Orlenu i Lotosu nastręcza wielu problemów formalnych i logistycznych. Proces musiałby też zyskać akceptację urzędów antymonopolowych. Tchórzewski przyznał jednak, że z punku widzenia pozycji firmy w Europie, posiadanie jednego paliwowego giganta byłoby korzystne.

orlen, lotos, krzysztof tchórzewski
Czytaj także
Polecane galerie
Lisek
2018-02-23 13:39
Musieliście jakoś specjalnie rejestrować swoje zwierzęta, żeby użyć tej nowej ulgi na zwierzęta?
Marek
2018-02-22 08:04
Obie firmy muszą być prywatne i zawsze oddzielnie. Także banki.Inaczej nędza i komuna ( nawet nie faszyzm) w Polsce jest pewna.Premier i rząd wtrącający się do gospodarki winni być bezapelacyjnie sądzeni. Podobnie jak posłowie uchwalający w czasie pokoju deficyt budżetowy. Amen.
chichot historii
2018-02-21 20:09
tak ,połączyć i nadać wspólną nazwę : CPN !!
Pokaż wszystkie komentarze (9)