Notowania

19-05-2017 (02:24)

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony Podatkowe fair play Orlenu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Jak pisze "Puls Biznesu" skrzynki powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej.

W ten sposób, koncern wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

Akcja "Podatkowe Fair Play" ma pokazać klientom korzyści wynikające z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatków VAT.

Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów - czytamy w gazecie.

Tagi: gospodarka, przedsiębiorczość, budżet, pap, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
93
komentarze
0
+1
0
+1
0
ważne
0
smutne
0
ciekawe
0
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2017

dadadadzieki takim skrzynkom nie zarobi pracownik tylko rzad. BUAHAHAHHA na nierobow 500+

19-05-2017

EfekNie kupuje na orlenie to jareczek nie będzie miał na prywatne wyjazdy na Wawel za naszą kasę niech se sam zarobi precz z orlenem paliwo mają do bani i … Czytaj całość

20-05-2017

yacekNIE TANKUJE NA ORLENIE... I na Lotosie też.

Rozwiń komentarze (93)

Wybrane dla Ciebie