Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

Fot. Bartosz Wawryszuk

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Jak pisze "Puls Biznesu" skrzynki powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej.

W ten sposób, koncern wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

Akcja "Podatkowe Fair Play" ma pokazać klientom korzyści wynikające z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatków VAT.

Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów - czytamy w gazecie.

Czytaj także: Luka VAT coraz mniejsza. Uszczelnianie systemu działa

pap, budżet, gospodarka, przedsiębiorczość, przegląd prasy, "puls biznesu"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Edyta
2017-08-10 20:45
Czasem mam wrażenie, że to, co się dzieje na stacjach Orlen to jakiś ponury żart... Bo to jest żart, prawda???
co-driver
2017-05-21 14:14
Jadę do Szwajcarii tankuje na ostatnie stacji przed granicą tuż za Cieszynem paliwo Shell ON Verva do pelna bak 90l, na rezerwie dojezdzam do szwajcarii, na pierwszej staci shell tankuje paliwo Shell Vpower 100 octan Premium..ruszam a auto dosłownie płynie powietrzu, koszt 1.15CHF. Wracam tankuje ponownie do pełna to paliwo..dojezdzam do Czestochowy. PYTANIE; na ile litrow niedolanego paliwa oszukali mnie na Shellu za Cieszynem??
Pepeg z gumy, syn Traktora
2017-05-21 12:55
Orlen powinien zatrudniać tylko pisokatolików to by nie kradli. Wiadomo że Polski pisokatolik jest na wskroś uczciwy ( wg ostatnich badań PISu 170% uczciwości ) i niezawistny przy okazji, normalnie anioł prawie jak prezes na drabince.
Pokaż wszystkie komentarze (93)