Notowania

sport
18.09.2012 08:29

"Orliki to jest naprawdę strzał w dziesiątkę"

Joanna Mucha nie zgadza się z opinią, że szkoły mają złą infrastrukturę sportową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*_ - Celem wychowania fizycznego w brytyjskiej szkole jest wytworzenie nawyku szkolnego na całe życie. Powinniśmy do tego dojrzeć _ - mówi minister sportu i turystyki. *

Joanna Mucha apelowała w radiowej Jedynce, by rodzice uświadomili sobie, że nauka wuefu decyduje o tym, czy w dorosłym życiu jesteśmy zdrowi czy nie.

_ - Nawyki, które są stworzone we wczesnych klasach pozostają lub nie na całe życie i decydują czy w przyszłości jesteśmy zdrowi czy nie _ - tłumaczy Mucha.

POSŁUCHAJ JOANNĘ MUCHĘ:

źródło: IAR

Minister Joanna Mucha nie zgadza się z opinią, że szkoły mają złą infrastrukturę sportową.

_ - Jeśli chodzi o infrastrukturę, to ona się bardzo poprawiła w ostatnich latach. Orliki to jest naprawdę strzał w dziesiątkę. To jest to czego było potrzeba. Potrzeba jeszcze trochę infrastruktury związanej z salami gimnastycznymi. Ale i tak jest wyraźna poprawa do tego co było kilka lat temu _- wyjaśnia minister sportu.

POSŁUCHAJ JOANNĘ MUCHĘ:

źródło: IAR

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2010 roku wynika, że w szkole podstawowej nie ćwiczy 18 procent dzieci, a w gimnazjach 30 procent. Wśród powodów niećwiczenia znajdują się: zła infrastruktura, zły system oceniania i nietrafione formy zajęć. W najbliższym czasie NIK ma wykonać kolejną kontrolę.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister bierze się za związki sportowe - _ Nasze osiągnięcia na olimpiadzie nie są zbyt imponujące _ - przyznała Joanna Mucha. I zapowiada rozliczenie związków z działalności.
To oni mają największe szanse na otyłość Amerykanie mieszkający na obszarach wiejskich są bardziej narażeni na otyłość niż mieszkańcy miast - wynika z najnowszych badań.
Będą zmiany w finansowaniu sportowców? Joanna Mucha powiedziała, że największą wadą obecnego systemu, jest przyjęcie takich samych rozwiązań dla niekiedy diametralnie różnych dyscyplin sportowych.
Tagi: sport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz