Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|

Orłowski: Euro na Słowacji może niepokoić

0
Podziel się:
Orłowski: Euro na Słowacji może niepokoić

- _ Z punktu widzenia gospodarki nie ma wątpliwości, że powinniśmy mieć euro jak najszybciej. Być może przyjęcie euro przez Słowację spowoduje, że jeszcze więcej stracimy na tym, że nadal go nie mamy _- mówi nam Witold Orłowski.

W ostatnich dniach Komisja Europejska dała zielone światło dla wejścia Słowacji do strefy euro. Komisja uznała, że kraj ten spełnił opisane w traktacie z Maastricht warunki konwergencji.

Minister finansów JacekRostowski cieszy się, że z tej informacji. Ale Witold Orłowski główny ekonomista PricewaterhouseCoopers uważa, że ta informacja może niepokoić. -_ Do tej pory byliśmy w dość korzystnej sytuacji - ani my, ani nikt z naszych sąsiadów nie miał euro. Tym samym nie miał nad nami przewagi _ - mówi Orłowski

POSŁUCHAJ JANUSZA ORŁOWSKIEGO:

Zdaniem Orłowskiego Polska zmarnowała szanse, które miała w kwestii przystąpienia do strefy euro. - _ W tej chwili przystąpienie do euro będzie na nowo dość kosztowne. Większość pracy przygotowawczej, którą wykonaliśmy m.in. w dziedzinie obniżenia inflacji poszła na marne _ - dodaje Orłowski.

POSŁUCHAJ JANUSZA ORŁOWSKIEGO:

wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)