Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jerzy hausner
12.07.2010 08:50

"Osłabienie złotego nie wystarczy do podwyżki stóp"

Kiedy to się stanie? Hasuner: - Po raz kolejny mówię: nie wiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - Jeśli zjawiska zwiększające inflację będą się nasilały, to z całą pewnością będzie to przemawiało za podwyżką. Ale kiedy to się stanie? Po raz kolejny mówię: nie wiem, bo tego nikt nie wie _ - mówi Jerzy Hausner z Rady Polityki Pieniężnej.

_ - Obecne osłabienie złotego nie jest wystarczającym argumentem za podwyżką stóp procentowych _ - mówi Jerzy Hausner w wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _. Dodaje, że obecnie niższy wzrost gospodarczy, na poziomie 4-procent, rodzi skutki dla polityki pieniężnej.- _ Wiele zależy od determinacji rządu w reformowaniu finansów publicznych _ - ocenia Hausner.

Jego zdaniem obecnie _ wzrost gospodarczy, przy którym pojawiają się napięcia makroekonomiczne, w tym presja inflacyjna, jest niższy . Kiedyś wynosił 5 proc. PKB. Dziś 4-proc. wzrost rodzi skutki dla polityki pieniężnej _ - zaznacza.

*Rada będzie obserwowała kurs złotego, przedwcześnie mówić o podwyżkach *

- _ Gdyby wahania kursu złotego nie były znaczne, to kurs będzie miał mniejszy wpływ na decyzje _ - uważa z kolei Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP. Dodaje, że przedwcześnie jeszcze mówić o potrzebie zacieśniania polityki monetarnej, trzeba przez najbliższe dwa miesiące obserwować gospodarkę.

_ - Kolejne decyzje będziemy podejmować we wrześniu. Tak jak mówią powszechnie analitycy, oczekiwane są podwyżki. Przedwcześnie jednak o nich mówić _ - powiedziała w TVN CNBC Chojna-Duch.

_ _

Tagi: jerzy hausner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz