Notowania

Ostro zaatakował Obamę i wezwał do....

Newt Gingrich: Pomóżcie mi zadać nokautujący cios.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Zwycięzca republikańskich prawyborów w Karolinie Południowej, Newt Gingrich, wezwał wyborców na Florydzie, gdzie za 10 dni odbędą się kolejne prawybory, do poparcia go w walce o nominację prezydencką. Ostro zaatakował też prezydenta Obamę. _ Pomóżcie mi zadać nokautujący cios na Florydzie _ - apelował. *

Gingrich wygrał w Karolinie Południowej zdobywając 41 procent głosów. Po ogłoszeniu wyników wygłosił długie przemówienie, które zaczął od pochwalenia swoich rywali do nominacji, starając się wystąpić w roli przywódcy jednoczącego wszystkich Republikanów.

Dopiero jednak na trzecim miejscu wymienił uchodzącego za faworyta wyścigu, byłego gubernatora Massachusetts, Mitta Romney'a, który w Karolinie Południowej był drugi z 27 procentami głosów.

Większość swego wystąpienia Gingrich poświęcił atakom na prezydenta Obamę. Obwinił go o wysokie bezrobocie i zarzucił, że nie wierzy on w _ amerykańską wyjątkowość _. Zdaniem Gingricha, prezydent prowadzi USA w kierunku _ europejskiego państwa opiekuńczego _, wbrew amerykańskim wartościom i tradycjom wolności i odpowiedzialności jednostki. Sam przedstawiał się jako najlepszy propagator tych tradycji.

_ - Nie o to chodzi, że jestem dobrym dyskutantem. Rzecz w tym, że wyrażam najgłębiej odczuwane wartości narodu amerykańskiego _ - oświadczył. Obiecał zrównoważenie budżetu i nowe miejsca pracy.

ZOBACZ WYSTĄPIENIE NEWTA GINGRICHA (ang):

Powiedział, że jeśli otrzyma nominację kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta, wyzwie Obamę na słowny pojedynek w siedmiu ponad 3-godzinnych debatach telewizyjnych. Nie szczędził mu przy tym złośliwości. _ Prezydent może nawet używać telepromptera _ - powiedział.

Gingrich znany jest z umiejętności polemicznej argumentacji. Dobry występ w debatach w Karolinie Południowej zyskał mu tam poparcie wyborców i umożliwił pokonanie Romney'a.

W Karolinie Płd. Gingrich, były przewodniczący Izby Reprezentantów, zwyciężył we wszystkich hrabstwach tego stanu i we wszystkich grupach wyborców.

Komentatorzy podkreślają, że według sondaży, większego poparcia niż Romney'owi udzielili mu nawet Republikanie, dla których najważniejszym kryterium była wybieralność kandydata - czyli przekonanie, że może pokonać w wyborach Obamę.

Tymczasem republikański establishment popiera Romney'a twierdząc, że to on jest _ najbardziej wybieralny _. Gingrich wygrał prawybory w Karolinie Płd. także wśród kobiet, które w całym kraju skłaniają sie raczej ku Romney'owi.

O kampanii wyborczej w USA czytaj w Money.pl
Coraz brudniejsza walka o fotel prezydenta Na razie wyjaśnił, że płaci 15-procentowe podatki, gdyż jego dochody pochodzą z procentów i dywidend od inwestycji.
On wie, kiedy zejść ze sceny. I tak by przegrał Gubernator Teksasu zrezygnował z udziału w kolejnej rundzie prawyborów w Partii Republikańskiej. Już nie wierzy w zwycięstwo.
Zaginęły głosy? Mitt Romney jednak nie wygrał pierwszych prawyborów w amerykańskim stanie Iowa. Tym samym traci pozycję lidera.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, gingrich, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz