Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszczędzanie w Polsce? Nie odłożysz więcej niż 260 zł na rok

0
Podziel się:

Jesteśmy najmniej skłonni do tego z 15 krajów objętych badaniem jednej z firm doradczych.

Oszczędzanie w Polsce? Nie odłożysz więcej niż 260 zł na rok
(Janpietruszka/Dreamstime.com)
bFdUlFcR

Statystyczny Polak przez ostatni rok odłożył jedynie 260 złotych. To jeden z najmniejszych rocznych przyrostów od początku transformacji. Świadczy to o tym, że niechętnie odkładamy pieniądze, a już na pewno nie na emeryturę - informuje _ Puls Biznesu _.

Zdaniem analityków, stało się tak z kilku powodów. W związku z kryzysem w strefie euro spadły indeksy giełdowe, skurczyły się zatem oszczędności lokowane w OFE czy funduszach emerytalnych. Place nasze nie wzrosły, podobnie jak zatrudnienie.

Tymczasem konsumujemy po staremu. Zatem te konsumpcję finansujemy z oszczędności. Ponadto obniżenie o dwie trzecie od 2011 roku składki do OFE, także skutkuje zmniejszeniem oszczędności.

bFdUlFcT

Polacy nie wyrobili sobie nawyku oszczędzania na emeryturę. Jesteśmy najmniej skłonni do tego z 15 krajów objętych badaniem jednej z firm doradczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Najmniejszy OFE zmienia właściciela PKO BP Bankowy PTE przejmie zarządzanie OFE Polsat.
Sam odłóż 1,5 miliona złotych na emeryturę Po reformach Donalda Tuska emerytura wyniesie tylko 40 procent pensji. A może być jeszcze gorzej.
Polska nie będzie się liczyć w Europie? Wpływy w Brukseli mają ogromne znaczenie przy negocjacjach budżetu na lata 2014-2020.
bFdUlFdu
oszczędzanie
emerytury
KOMENTARZE
(0)