Notowania

Oszukanych przez modimoda.pl jest więcej. Sprawdziliśmy siedzibę firmy

Po naszym tekście: "Uwaga na fikcyjny sklep z damską odzieżą. Nasza czytelniczka ostrzega przed modimoda.pl" zgłaszają się kolejni poszkodowani klienci. Postanowiliśmy sprawdzić siedzibę firmy. Pojechaliśmy pod wskazany na stronie adres.

Podziel się
Dodaj komentarz
Pod adresem Aleje Jerozolimskie 96 siedzibę ma kilkadziesiąt firm, ale nie modimoda

Po naszym tekście: "Uwaga na fikcyjny sklep z damską odzieżą. Nasza czytelniczka ostrzega przed modimoda.pl" zgłaszają się kolejni poszkodowani klienci. Postanowiliśmy sprawdzić siedzibę firmy. Pojechaliśmy pod wskazany na stronie adres.

"Ten sklep najprawdopodobniej w ogóle nie istnieje" - napisała do nas na dziejesie.wp.pl pani Sara. Opisaliśmy jej sprawę, co wywołało falę kolejnych zgłoszeń przez nasz formularz:

"Dzień Dobry. Proszę o podanie jakiegoś kontaktu w sprawie fałszywego sklepu internetowego modimoda.pl i modi4moda.com celem zgłoszenia oszustwa, tak jak to miało miejsce w przypadku Pani Sary. Ja również zostałam oszukana przez nich i chcę złożyć zawiadomienie na policję w tej sprawie".

"Dzień dobry. Również zostałam oszukana przez >>sklep internetowy<< Modimoda. Chętnie przedstawię szczegóły i jestem gotowa złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Jestem pewna, że poszkodowanych osób jest niestety dużo więcej. Proszę nagłaśniajcie ten problem. Pozdrawiam, Marysia”

To niektóre ze zgłoszeń, które otrzymaliśmy. W związku z dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy sprawdzić siedzibę firmy.

Został pan oszukany

Na stornie modi4moda.com, która przekształcona została ze strony modimoda.pl, w zakładce dane kontaktowe widnieje adres: Warszawa, Aleje Jerozolimskie 96. Nazwa firmy: "Mizzeo Sp. z o.o."

Pojechałem we wskazane na stronie miejsce. To duży, szklany biurowiec, w którym siedzibę ma kilkadziesiąt firm.

Na tablicy nazwy "Mizzeo", czy "modimoda" próżno szukać. Pytam więc w recepcji o jedną i drugą firmę. Widać, że uprzejma pani już zna sprawę.

- Niestety, mam dla pana złą wiadomość. Najprawdopodobniej został pan oszukany. Nie jest pan pierwszy. Już było tu kilka osób. Kilka też dzwoniło. Nigdy tu nie było takiej firmy - tłumaczy kobieta.

Mówię, że jestem dziennikarzem i tylko chciałem sprawdzić, czy istnieje jakakolwiek siedziba sklepu internetowego. Recepcjonistka wyjaśnia, że na jednym z pięter znajduje się firma, która udostępnia tzw. wirtualne biuro, czyli miejsce do rejestracji swojej działalności większej grupie podmiotów, ale tam firma "Mizzeo", ani "modimoda" również nigdy nie były zarejestrowane.

Jadę więc na wskazane piętro, by potwierdzić informację. Tam również dowiaduję się, że nigdy taka firma nie współpracowała z tymże wirtualnym biurem i niestety najpewniej zostałem oszukany. Pani z recepcji dobrze zna sprawę, bo także z nimi kontaktowały się oszukane osoby.

Podkreśla też, że to nie pierwszy przypadek, kiedy to internetowi oszuści wybierają właśnie ten adres.

Nieznana liczba oszukanych

W środę skontaktowaliśmy się z zespołem prasowym Komendy Głównej Policji. Wysłaliśmy zapytanie, czy służby znają temat firmy modimoda.pl. Niestety, wciąż czekamy na odpowiedź.

Nie wiadomo więc, czy ktokolwiek zgłaszał tę sprawę policji. Nie wiadomo, ile osób jest poszkodowanych, ani czy policja w tej sprawie interweniuje. A witryna modi4moda.com wciąż jest aktywna.

Zobacz: Kradzież tożsamości. "W naszej branży trzeba umieć sobie z tym radzić"

Skontaktowaliśmy się również z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by dowiedzieć się, czy mają jakąkolwiek możliwość interwencji w tej sprawie. Niestety, gdy UOKiK otrzymuje zgłoszenie o tego typu nieuczciwej działalności, może jedynie zgłosić sprawę policji i prokuraturze.

Tylko policja po potwierdzeniu oszustwa, może zablokować witrynę stworzoną przez oszustów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cyberbezpieczeństwo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2018

jurto na pewno ktoś z po....bo to u nich takie przekrety były codziennością

02-09-2018

sakePolicja nie ma czasu ani ludzi.Scigaja KOD !!!!!!!!!!!!!

02-09-2018

A no takPolicja ściga dzieciaki co ściągnęły mp3, a nie tam będą się zajmować oszustami. Dostają adres IP i już mają smyka. A złapać oszusta ? Hmmm to już … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (334)