Notowania

Przejdź na
powódź
07.07.2009 06:01

Oszuści zarabiają na powodzi

Inspekcja Handlowa ostrzega przed handlarzami, którzy próbują wcisnąć klientom zalany towar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Inspekcja Handlowa z Dolnego Śląska ostrzega przed handlarzami, którzy próbują wcisnąć klientom zalany towar. Trzeba uważać na żywność w puszkach i słoikach.

Na opakowaniach są zarazki, które po ich otwarciu przenoszą się do jedzenia. W efekcie można zarazić się salmonellą, durem brzusznym, czerwonką i innymi chorobami, które kończą się pobytem w szpitalu.

Dziennik _ Polska _ zauważa, że ostrożnym trzeba być przede wszystkim na targowiskach. Zdarzają się przypadki, że handlujący odkupują od właścicieli zalanych sklepów towar za grosze i sprzedają z zyskiem.

Właściciel jednego ze sklepów z ubraniami sprzedał zalaną odzież. Ta była sprzedawana dalej w bardzo promocyjnych cenach. A właściciel sklepu twierdził, że on towar zniszczył i nie wie, co się z nim stało potem. Sanepid skrupulatnie kontroluje sklepy, zwłaszcza spożywcze, które dotknęła powódź.

* [ Ile zapłacimy za opóźnienia w inwestycjach po powodzi? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile;zaplacimy;za;opoznienia;w;inwestycjach;po;powodzi,113,0,487537.html )
* [ Woda opada. Trwa szacowanie strat ]( http://news.money.pl/artykul/woda;opada;trwa;szacowanie;strat,56,0,487224.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz