Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pacyfikacja obozowiska Okupuj Wall Street w San Francisco

0
Podziel się:

Akcja oczyszczania placu rozpoczęła się o godzinie 1 w nocy czasu lokalnego.

Pacyfikacja obozowiska Okupuj Wall Street w San Francisco
(Shiny Things/CC/Flickr)

Policja w San Francisco w Kalifornii zlikwidowała obozowisko ruchu _ Occupy _ nad ranem czasu lokalnego, aresztując ponad 70 jego uczestników. Koczowali oni na skwerze Justin Herman Plaza w centrum miasta w około 100 namiotach.

Służby porządkowe dały demonstrantom tylko kilka minut na usunięcie obozowiska i zabranie swoich rzeczy. Akcja oczyszczania placu rozpoczęła się o godzinie 1 w nocy czasu lokalnego. Nie doszło do poważniejszych starć, chociaż jeden z policjantów odniósł lekkie obrażenia, kiedy demonstranci rzucili w niego krzesłem.

Pacyfikacja obozowiska była kolejną z serii podobnych akcji policyjnych w miastach w USA, skierowanych przeciw protestom _ Occupy _. Ruch jednak nie kapituluje. W Waszyngtonie trwała dziś rozpoczęta poprzedniego dnia akcja protestu zainicjowanego przez ruch _ Occupy _ w rejonie Kapitolu. Protestujący chcą skłonić Kongres do działań legislacyjnych, które zmniejszyłyby nierówności dochodów w USA.

Grupa demonstrantów zakłóciła wczoraj przyjęcie połączone z zebraniem funduszy na kampanię wyborczą, zorganizowane przez lidera republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Erica Cantora. Na początku protestów Occupy Wall Street w Nowym Jorku w połowie września Cantor nazwał ich uczestników _ motłochem _.

Działacze ruchu, podkreślającego, że reprezentuje _ 99 procent _ społeczeństwa amerykańskiego, weszli wczoraj i dziś do gmachów mieszczących biura senatorów i kongresmanów. Planują także wiece na Mallu, skwerze ciągnącym się od Kapitolu do obelisku Waszyngtona.

Tymczasem media szeroko komentują przemówienie prezydenta Baracka Obamy wygłoszone wczoraj w Kansas, w którym wyraził on zaniepokojenie powiększaniem się rozpiętości dochodów w USA. Niektórzy komentatorzy uznali je za pośrednie poparcie ruchu _ Occupy _. Konserwatywna telewizja Fox News zarzuciła Obamie, że podsyca _ walkę klas _.

Czytaj więcej o okupacji Wall Street w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t196666.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;protest;oburzonych;w;madrycie,2,0,977154.html) Mają nowy rząd i już chcą strajku generalnego Podczas demonstracji odczytano przesłanie, w którym wezwano do strajku generalnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t190482.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tysiac;demnstrantow;staralo;zablokowac;wall;street,102,0,969318.html) Oblężenie Wall Street. Atak Oburzonych Demonstranci przemaszerowali ulicami od pobliskiego parku Zuccotti, ale do blokady giełdy nie doszło, bo budynek chroniły metalowe zapory i kordon funkcjonariuszy ustawiony tam od godziny siódmej rano.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t177187.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;zakonczy;okupacje;wall;street,84,0,966740.html) Bunt na Wall Street. Dojdzie do bójki? Dalsza okupacja parku Zuccotti stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa przeciwpożarowego - twierdzi policja.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)