Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Padł rekord zużycia gazu

0
Podziel się:

Zużycie gazu w Polsce po raz kolejny w ostatnich dniach wzrosło do rekordowo wysokiego poziomu, tym razem do 63,5 mln m. sześc., podał PGNiG. Gaz do odbiorców indywidualnych jest dostarczany bez zakłóceń. A ograniczenia dotyczą jedynie odbiorców przemysłowych. / ISB /

Zużycie gazu w Polsce po raz kolejny w ostatnich dniach wzrosło do rekordowo wysokiego poziomu, tym razem do 63,5 mln m. sześc., podał PGNiG. Gaz do odbiorców indywidualnych jest dostarczany bez zakłóceń. A ograniczenia dotyczą jedynie odbiorców przemysłowych.

„W ciągu ostatniej doby zanotowano kolejne rekordowo wysokie zużycie gazu wysokometanowego w Polsce, które wyniosło 63,5 mln m sześc. To o 2 mln więcej niż w poprzedniej dobie. Gaz do odbiorców indywidualnych jest dostarczany bez zakłóceń” – podano w komunikacie.

We wtorek PGNiG podało, że zużycie gazu wzrosło w ciągu doby o dalsze 4% do rekordowego poziomu 61,5 mln m sześc., co spowodowało ograniczenia w dostawach dla kolejnych odbiorców przemysłowych. Spółka zapowiedziała możliwość ograniczenia dostaw dla kolejnych odbiorców.

Już w nocy z niedzieli na poniedziałek odnotowano rekordowy pobór gazu – dobowe zużycie przekroczyło 59 mln m. sześc. przy ograniczeniu dostaw do zakładów chemicznych. Do tej pory najwyższy odnotowany poziom to 58 mln m. sześc. W ub. roku o tej porze było to 50-52 mln m. sześc.

W weekend PGNiG ograniczyło dostawy gazu dla zakładów azotowych i PKN Orlen SA. We wtorek spółka podała, że na zmniejszone dostawy zgodziły się Elektrociepłownia Wrotków i Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Ze względu na techniczne trudności z przesłaniem zwiększonych o ok. 50% ilości gazu w rejonie Olsztyna ograniczono częściowo dostawy do odbiorców z branży spożywczej obsługiwanych przez Pomorską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. w Gdańsku.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)