Notowania

Pakiet deregulacyjny dla kierowców. Ministerstwo pokaże szczegóły w ciągu kilku dni

Koniec z drukowaną kartą pojazdu i brak obowiązku noszenia przy sobie prawa jazdy. To jedne ze zmian, które mają zostać wprowadzone w ramach tak zwanego pakietu deregulacyjnego dla kierowców, nad którym pracuje rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Ziolek/ East News)
Będą kolejne ułatwienia dla kierowców

Minister cyfryzacji Marek Zagórski poinformował PAP, że ustalił z ministrem infrastruktury wszystkie kwestie związane z tym pakietem. Zagórski stwierdził, że uzgodnił "pewne rzeczy, które będą służyć kierowcom". Szczegóły pakietu zostaną ogłoszone prawdopodobnie w ciągu kilku dni.

- Chodzi o zniesienie obowiązków, które kosztują obywatela, a nie są już dziś potrzebne - podkreślił minister Zagórski. Wszystko dlatego, że dziś wiele informacji można umieścić w elektronicznej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, czyli w CEPiK-u.

Zagórski zapewnił, że CEPiK, po początkowych trudnościach w działaniu, już się ustabilizował i jest sprawnym i efektywnym narzędziem.

Zobacz też: Rząd chce zlikwidować zatory płatnicze

Jedną z najważniejszych zmian, jakie ma przynieść pakiet, jest zlikwidowanie karty pojazdu, której wydanie kosztuje obecnie 75,50 zł. Oprócz tego planowane jest też zniesienie obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Ministerstwo żadnych dat nie ujawnia, ale deklaruje, że jest to kwestia miesięcy.

Zmian w ramach pakietu deregulacyjnego ma być więcej, jednak na razie szczegóły nie są jeszcze znane.

Od października rząd już ulżył kierowcom, rezygnując z obowiązki posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Policja sprawdza to w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cepik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2018

AlaMam stłuczkę. Kierowca nie ma prawka, dowodu osobistego teź bo nie musi i co dalej, jak ustalić jego tożsamość ?

10-10-2018

sizifhe,he nie słyszałem aby cos ulzyło i zmieniło ustawę pord i art.95kodeksu wykroczeń

10-10-2018

EloKw mówi o wymaganych dokumentach. Te już nie są wymagane, za to prawko jest.

Rozwiń komentarze (5)