Notowania

reforma emerytalna
28.03.2012 21:30

Palikot nie zagłosuje w sprawie reformy emerytalnej

Solidarność chce, by Polacy w referendum odpowiedzieli na pytanie, czy są za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Janusz Palikot zapowiedział, że jego ugrupowanie wstrzyma się od głosu w sprawie wniosku NSZZ _ Solidarność _ o referendum dotyczące wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia. Debata na temat wniosku i głosowanie zaplanowane są na pojutrze.

- _ Dzisiaj, gdybym przed jutrzejszymi rozmowami z Tuskiem miał powiedzieć, co zrobi klub Ruchu, to my po prostu wstrzymamy się od głosu w tej sprawie, z jednej strony jakby nie chcąc być przeciw, bo półtora miliona czy dwa miliony ludzi podpisało ten wniosek, ale pytanie jest idiotyczne. Naprawdę takie pytanie nie ma sensu _ - powiedział Palikot dziś w Polsat News, pytany jak Ruch zagłosuje w sprawie wniosku o referendum dotyczącego wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Solidarność chce, by Polacy w referendum odpowiedzieli na pytanie, czy są za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

- _ Generalnie jestem za tym, żeby się odbywały referenda. Gdybym miał możliwość rozmowy z Dudą (szef _ S _ - PAP), o co zabiegałem, ale nie dostałem z jego strony odpowiedzi zachęcającej, żeby przedyskutować to pytanie i gdybyśmy sformułowali bardziej sensowne pytanie, na które odpowiedź nie jest oczywista, to my byśmy poparli to referendum _ - powiedział Palikot.

Wniosku NSZZ _ Solidarność _ nie poprze PO. Jego poparcie zapowiedziały z kolei PiS, Solidarna Polska i SLD. Decyzji nie podjęło jeszcze PSL, czeka na efekty koalicyjnych rozmów w sprawie reformy emerytalnej. Jutro Palikot ma spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie reformy systemu emerytalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
PO realizuje pomysły Palikota. "To nasze hasła" Zamiany Funduszu Kościelnego na odpis podatkowy Janusz Palikot uznał za _ mały krok w dobrą stronę _.
Palikot zachwycony PO. "Tusk na króla" Trzeba zmienić ustawę, tak żeby Donald Tusk mógł zostać królem, ironizował Janusz Palikot.
To dlatego Donald Tusk odrzucił ACTA Janusz Palikot ostro krytykuje szefa rządu. Także za minister Joannę Muchę.
Tagi: reforma emerytalna, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz