Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: PO nie będzie miało problemu z utrzymaniem większości

0
Podziel się:

- Bez trudu pewnie uda się wyciągnąć kogoś z Ruchu Palikota, SP, czy nawet PiS - mówi lider RP.

Palikot: PO nie będzie miało problemu z utrzymaniem większości
(Maciej Goclon/East News)

Odejście Johna Godsona z PO nie zagraża poważnie koalicji PO-PSL - uważa Janusz Palikot. Jak ocenił, Platforma nie będzie miała bowiem żadnego problemu, aby wyciągnąć kogoś z Ruchu Palikota, SP, czy nawet PiS.

Palikot zapowiedział, że w dniach 5-6 października w Warszawie odbędzie się zjazd nadzwyczajny RP.

_ - Od początku tej kadencji, mimo zaledwie trzyosobowej większości koalicja zawsze miała dziesięć, dwanaście głosów przewagi. To jest normalna sytuacja, Platforma nie będzie miała też żadnego problemu, aby wyciągnąć kogoś ode mnie albo z Solidarnej Polski, albo nawet z PiS-u _ - powiedział dziennikarzom w Sejmie Palikot, pytany o topniejącą przewagę koalicji PO-PSL nad opozycją.

_ - Jeśli politycy PO będą zdeterminowani, aby zdobyć jednego posła, zawsze kogoś znajdą, kogo niestety kupią. Ja bym z tego jednego Godsona nie robił wydarzenia, bo nie jest wydarzeniem. Jak poleci Gowin i Żalek i sytuacja zrobi się poważniejsza, to wtedy będzie można rozmawiać, czy ta koalicja się utrzyma _ - powiedział Palikot.

Jak przekonywał, _ Tusk to jest taki facet, który jednego dnia jest strasznie przestraszony, zamknięty w sobie, trudno go wyciągnąć z pokoju, a po trzech dniach ma takie fale maczyzmu, wpada i wszystkich wyrzuca z organizacji _.

_ - Jeśli jest dziś dzień maczyzmu, to wywalą Gowina i Żalka i będą kasowali Grzegorza Schetynę, Andrzeja Halickiego i Rafała Grupińskiego. Cele są trzy - zmarginalizować pozycję Grupińskiego w Wielkopolsce, Halickiego na Mazowszu i Schetyny na Dolnym Śląsku. Czy to się uda, trudno mi powiedzieć, bo ludzie sobie zdają sprawę z tego, że to nie chodzi o te trzy osoby, tylko o całkowite podporządkowanie partii Donaldowi Tuskowi _ - podkreślił Palikot, pytany o sytuację wewnątrz PO.

_ - Pomimo różnych zabiegów od pół roku PO trwa w wewnętrznym kryzysie, wybory wewnętrzne miały ten kryzys przełamać, nie przełamały, sytuacja jest gorsza niż przed tymi wyborami, bo zamiast skasować Schetynę, Schetyna uniknął ścięcia, Gowin miał uzyskać 3 proc., dostał 20 proc., Tusk miał być mocniejszy, jest słabszy. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku będzie się zajmował tymi +dożynkami+, czyli wyrzynaniem ludzi z wewnętrznej opozycji _ - ocenił lider RP.

Dlatego, jak powiedział, jest to _ idealny czas dla Ruchu Palikota i Europy Plus, aby przedstawić alternatywę _.

Palikot zapowiedział, że w dniach 5-6 października w Warszawie odbędzie się zjazd nadzwyczajny Ruchu Palikota. Jak dodał, zaproponuje zmianę nazwy partii; ostateczną decyzję podejmą delegaci. _ Jest bardzo dużo propozycji nazw, ale zachowam je do 5-6 października _ - powiedział.

_ Chcemy poszerzyć formułę Ruchu Palikota, wyjść z tych obszarów relacji państwo-Kościół, nowej polityki społecznej i praw mniejszości _ - podkreślił lider RP. Jak dodał, to _ bardzo poważne tematy, które zmieniły Polskę _, ale, nie marnując tych dokonań, trzeba pójść dalej. Zapowiedział, że teraz wysiłki Ruchu Palikota skoncentrują się na budowaniu porozumienia personalnego, merytorycznego i organizacyjnego wokół trzech haseł: _ praca, wolność, równość _.

Czytaj więcej w Money.pl
PO wciąż ma większość w Sejmie? Czy po odejściu posła Godsona, projekt nowelizacji budżetu może przepaść w głosowaniu? - _ Nie ma takiej obawy _- uważa Ewa Kopacz.
Grupiński: Gowin i Żalek powinni być ukarani - _ Posłowie powinni wspierać swój rząd w projektach, kierowanych do Sejmu _ - podkreśla szef klubu.
Debata nad nowelizacją budżetu. NA ŻYWO - _ Pomyliliśmy się, ale pomylili się prawie wszyscy _ - powiedział w Sejmie minister finansów podkreślając, że Polska nie jest jedynym krajem, który musi nowelizować budżet.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)