Notowania

kryzys strefy euro
31.01.2012 07:24

Papademos: możemy potrzebować więcej pomocy niż zakładaliśmy

Niewykluczone, że drugi pakiet ratunkowy wart 130 mld euro i redukcja zadłużenia o 100 mld mogą nie wystarczyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niewykluczone, że drugi pakiet ratunkowy wart 130 mld euro i redukcja zadłużenia o 100 mld mogą nie wystarczyć, by wyciągnąć z kłopotów zadłużoną Grecję - powiedział premier Lukas Papademos po zakończonym szczycie w Brukseli dzisiaj nad ranem.

_ - Jest jeszcze zbyt wcześnie, by móc powiedzieć, czy będziemy potrzebować dodatkowych środków. Naszym celem jest uniknięcie takiej sytuacji _ - powiedział Papademos.

Pierwszy pakiet pomocowy dla Grecji, opiewający na 110 miliardów euro, wynegocjowano w maju 2010 roku; do tej pory Ateny otrzymały z tego pakietu 73 miliardy euro.

W ramach drugiego pakietu ratunkowego, uzgodnionego w październiku, Grecja ma otrzymać 130 mld euro od eurolandu i MFW, a jej dług ma się zmniejszyć o około 100 mld euro (z 350 mld) dzięki zgodzie posiadaczy greckich obligacji na poniesienie strat w wysokości 50 proc. ich wartości. W zamian kraj zobowiązał się do przyjęcia daleko idących oszczędności.

Czytaj więcej o kryzysie strefy euro w Money.pl
Niemcy chcieli kontrolować Grecję. Nic z tego Minister finansów Grecji odrzucił plan powołania organu kontrolującego grecki budżet.
Pomysł dla Grecji. " To chora wyobraźnia" Radykalny plan został rozesłany do ministrów finansów krajów strefy euro.
Bez nowych cięć nie dostaną pomocy UE i MFW Są one warunkiem otrzymania dalszej pomocy od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Tagi: kryzys strefy euro, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz