Notowania

kościół katolicki
11.12.2014 17:02

Papieskie stowarzyszenie PKPW oskarża: W Polsce dyskryminuje się katolików

Jako przykład organizacja podaje brak reakcji władz na darcie Biblii przez Nergala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie donosi, że w Polsce dyskryminuje się katolików. Jako przykład organizacja pisze o braku reakcji władz na darcie Biblii przez Nergala.

Celowo, aby uniknąć zarzutów o stronniczość, to nie ja pisałem o Polsce, lecz ludzie z międzynarodowej centrali - mówi ksiądz Waldemar Cisło szef polskiej sekcji PKWP

Protokół PKWP zatytułowany _ Wolność religijna w świecie. Raport 2014 _ obejmuje okres od października 2012 roku do czerwca tego roku. Analizie poddano 196 krajów. Opracowali go naukowcy, dziennikarze i komentatorzy.

Warto jednak zauważyć, że to nie tak, iż reakcji w ogóle nie było. Sąd w Polsce zajmował się sprawą Nergala i po prostu nie dopatrzył się złamania prawa. Od połowy lutego telewizję TRWAM można oglądać w całej Polsce za darmo.

Pierwsze biuro organizacji założone zostało przez Ojca Werenfrieda van Straatena w 1947 roku, mieściło się w opactwie Norbertanów w Tongerlo w Belgii. Dziś Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie obecne jest już w 19 krajach. Jak czytamy na stronach stowarzyszenia, dowodem pozytywnej diałalności PKWP jest fakt, że wiele krajów, np. Polska, Niemcy, Chile czy Brazylia, które otrzymywały hojne wsparcie od Pomoc Kościołowi w Potrzebie, dziś same pomagają Kościołowi w ubogich rejonach świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz uboju rytualnego kosztował nas miliardy, ale... Trybunał Konstytucyjny przerwał spiralę strat polskiej gospodarki.
Chciałbyś płacić tylko 236 zł podatku rocznie? Zostań księdzem Duchowni płacą fiskusowi dziewięciokrotnie mniej niż przeciętny podatnik.
Będzie duża podwyżka dla duchownych. Wygrali z rządem Resort Andrzeja Halickiego chowa do szuflady projekt zastąpienia Funduszu Kościelnego, odpisem podatkowym i o ponad 23 mln zwiększa wydatki na duchownych.
Tagi: kościół katolicki, katolicy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2019

katolik polskiNie czuję żadnej dyskryminacji katolików w Polsce. To totalna bzdura! Jeśli ktoś porwie ,,coś świętego,, to jaka do dyskryminacja katolików. Raczej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)