Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież wzywa do pokoju na świecie. "Przestańcie, proszę was z całego serca"

0
Podziel się:

- Myślę przede wszystkim o dzieciach, które (przez wojnę) pozbawione są nadziei na dobre życie, nadziei na przyszłość - powiedział poruszony papież.

Papież wzywa do pokoju na świecie. "Przestańcie, proszę was z całego serca"
(CPP / Polaris/East News)

Papież wzywa do pokoju na świecie. W emocjonalnych słowach w trakcie spotkania z wiernymi na Anioł Pański, Franciszek powiedział, że jego myśli są dziś z mieszkańcami Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Proszę, przestańcie, proszę was z całego serca, przyszedł czas by zaprzestać (przemocy).

Choć papież nie wskazał bezpośrednio jako tematu swojego apelu sytuacji w Strefie Gazy, to jego wypowiedź przychodzi dzień po krótkotrwałym rozejmie między Hamasem i Izraelem i rozpoczęciu przez Palestyńczyków ponownego ostrzału izraelskiego terytorium. _ _

_ Myślę przede wszystkim o dzieciach, które (przez wojnę) pozbawione są nadziei na dobre życie, nadziei na przyszłość. Zabite dzieci, ranione dzieci, okaleczone dzieci, osierocone dzieci, dzieci, których zabawki to pozostałości po wojnie, dzieci, które nie mogą się więcej śmiać _ - mówił wyraźnie poruszony papież.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)