Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież zachęca do korzystania z serwisów społecznościowych

0
Podziel się:

Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas.

Papież zachęca do korzystania z serwisów społecznościowych
(Zdjęcie strony Twittera)

Już ponad dziewięć milionów osób śledzi tweety Franciszka. Portale społecznościowe są dziś tak popularne, że w pewnym stopniu stały się znakiem rozpoznawczym naszych czasów. Nic dziwnego, że to właśnie im papież poświecił swe orędzie na obchodzony dziś w Polsce 48 Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas - mówi redemptorysta Marek Kotyński ze Stowarzyszenia Signis Polska.

Zakonnik ma świadomość, że media mogą być wykorzystane również jako narzędzie pozornej komunikacji między ludźmi, a nawet manipulacji. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy z nich korzystać.

Dzięki internetowi katolicy mogą dotrzeć ze swym przesłaniem na peryferie świata i różnych społeczeństw. To też zadanie dla świeckich - uważa specjalistka od mediów doktor Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na potwierdzenie tego akcentuje, że spotkanie to branie i dawanie. To oznacza, że ludzie świeccy powinni być bardziej aktywni na tym polu- dodaje._ _

_ Otworzyć drzwi kościołów znaczy również otworzyć je na świat cyfrowy, by Ewangelia mogła przekraczać próg świątyni i wychodzić wszystkim naprzeciw _- napisał w orędziu na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu Franciszek. Przestrzegł, żeby nie zapominać o tych, którzy nie mają możliwości korzystać z cyfrowego świata.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)