Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franciszek
21.09.2014 09:42

Papież zachęca do korzystania z serwisów społecznościowych

Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zdjęcie strony Twittera)

Już ponad dziewięć milionów osób śledzi tweety Franciszka. Portale społecznościowe są dziś tak popularne, że w pewnym stopniu stały się znakiem rozpoznawczym naszych czasów. Nic dziwnego, że to właśnie im papież poświecił swe orędzie na obchodzony dziś w Polsce 48 Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Franciszek zwraca uwagę, aby media były miejscem spotkania ludzi. Podkreśla, żeby używając cyfrowej technologii nie oddalić się od człowieka, który mieszka obok nas - mówi redemptorysta Marek Kotyński ze Stowarzyszenia Signis Polska.

Zakonnik ma świadomość, że media mogą być wykorzystane również jako narzędzie pozornej komunikacji między ludźmi, a nawet manipulacji. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy z nich korzystać.

Dzięki internetowi katolicy mogą dotrzeć ze swym przesłaniem na peryferie świata i różnych społeczeństw. To też zadanie dla świeckich - uważa specjalistka od mediów doktor Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na potwierdzenie tego akcentuje, że spotkanie to branie i dawanie. To oznacza, że ludzie świeccy powinni być bardziej aktywni na tym polu- dodaje._ _

_ Otworzyć drzwi kościołów znaczy również otworzyć je na świat cyfrowy, by Ewangelia mogła przekraczać próg świątyni i wychodzić wszystkim naprzeciw _- napisał w orędziu na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu Franciszek. Przestrzegł, żeby nie zapominać o tych, którzy nie mają możliwości korzystać z cyfrowego świata.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz