Notowania

Parabanki w Polsce. Prokuratura Generalna szykuje raport

Zobacz, które prokuratury prowadziły najwięcej śledztw w sprawie parabanków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się podsumowania informacji nadesłanych przez prokuratury w kraju na temat postępowań w sprawie działalności parabankowej - poinformowała Prokuratura Generalna.

O szczegóły dotyczące śledztw w związku z funkcjonowaniem parabanków prokurator generalny Andrzej Seremet poprosił prokuratury w całym kraju w końcu sierpnia. Informacje miały zostać nadesłane do 15 września.

- _ Prokuratury apelacyjne nadesłały już informacje, materiały te są obecnie analizowane; w departamencie postępowania przygotowawczego Prokuratury Generalnej zostanie stworzony raport podsumowujący te wszystkie sprawy; powinien on być gotowy prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia _ - powiedział prokurator Maciej Kujawski z PG.

Z informacji uzyskanych przez korespondentów PAP w zeszłym tygodniu w prokuraturach wynikało, że w ostatnich latach najwięcej śledztw w sprawie parabanków było w apelacjach: lubelskiej - ponad 20, warszawskiej - 20, gdańskiej - 19 i katowickiej - 11. Niektóre z prokuratur apelacyjnych informowały, że na ich terenie nie są prowadzone takie postępowania.

O informacje w związku z postępowaniami w kwestiach gospodarczych odnoszącymi się m.in. do parabanków zwrócił się także do prokuratora generalnego premier Donald Tusk. - _ Dla premiera ma być przekazana znacznie szersza informacja dotycząca przestępczości gospodarczej. Trwa jej przygotowanie. Prokurator Seremet rozmawiał z premierem, że będzie to wymagało więcej czasu _ - wyjaśnił Kujawski. Dodał, że na razie trudno określić termin przekazania tej informacji szefowi rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa nowe parabanki. KNF ostrzega Do _ czarnej listy _ podejrzanych instytucji Komisja dopisała dwa podmioty. Zobacz, na jakie firmy uważać.
Parabanki to margines. Korzysta z nich... Trzech na stu Polaków przyznało, że korzystało z usług takich instytucji w przeszłości - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS.
Bielecki ma propozycję w sprawie parabanków Szef Rady Gospodarczej przy premierze odwołał się do przykładu Wielkiej Brytanii, gdzie zliberalizowano przepisy.
Tagi: działalność parabanków, prokuratura generalna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz