Notowania

biznes
24-08-2018 (14:01)

Paweł Gruza - z wiceministra finansów na wiceprezesa KGHM

Paweł Gruza, do niedawna wiceszef resortu finansów, trafi do KGHM. Ma tam być wiceprezesem oraz odpowiadać za za aktywa zagraniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Powodem zmiany miały być pieniądze, ale i różnice zdań z szefową resortu

Paweł Gruza już 10 września trafi do państwowej spółki. Będzie tam wiceprezesem i członkiem zarządu. Informację o nowej funkcji Gruzy podała rada nadzorcza KGHM.

*Wiceminister finansów: będziemy zmieniać i upraszczać stawki VAT. Zobacz wideo: *

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że Gruza odszedł z ministerstwa przez spięcia ze swoją szefową, Teresą Czerwińską. Wpływ na jego decyzję miały mieć jednak również kwestie finansowe. - Po dwóch latach przejadania oszczędności, refleksja nad kontynuacją pracy wydaje się jak najbardziej logiczna – powiedział "Pulsowi Biznesu" anonimowy informator, który miał znać sytuację byłego wiceministra. - Czerwińska nie miała zamiaru być malowaną szefową, a Gruzie trudno było podporządkować się wszystkim jej decyzjom - mówił z kolei dziennikowi inny informator.

To jednak nie wszystkie zmiany w szefostwie państwowego giganta. Rada nadzorcza KGHM powołała również Adama Bugajczuka, który będzie wiceprezesem ds. rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, paweł gruza, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-08-2018

janastępny złodziej dostał się do żloba

24-08-2018

konkret_Milionowa odprawa i kilkaset tysięcy pensji...karuzela się kręci. Z pół roku pójdzie gdzie indziej z kolejną milionową odprawą...takich przypadków … Czytaj całość

25-08-2018

JaTak się robi karierę....tylko dlaczego do państwowej spółki a nie prywatnej....? Bo zapewne tam musiałby się czymś wykazywać a nie tylko lojalnoscią

Rozwiń komentarze (32)