Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Inwestorzy zagraniczni mogą omijać Polskę

0
Podziel się:

Zmienić się mają zasady działania stref ekonomicznych.

Pawlak: Inwestorzy zagraniczni mogą omijać Polskę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEDJghCJ

_ - Zmiana przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych byłaby niekorzystna dla naszej gospodarki _ - uważa minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Resort finansów chce, by na pomoc publiczną zasługiwali tylko ci inwestorzy, którzy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego w danym regionie.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka zmiana zasad obowiązujących dotychczas oznaczałaby rezygnację wielu partnerów zagranicznych z inwestowania w naszym kraju.

bEDJghCL

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

źródło: IAR

Specjalne strefy ekonomiczne to sposób na zachęcanie inwestorów do tworzenia między innymi miejsc pracy. Przedsiębiorca działający w strefie może liczyć na przykład na ulgi podatkowe. Resort finansów proponuje, by firmy, które otrzymują pozwolenie na działalność w strefie musiały ściśle trzymać się ustalonych wcześniej reguł dotyczących na przykład wielkości zatrudnienia. W przeciwnym razie musiałyby pomoc zwrócić.
Wicepremier Pawlak podkreślił, że dla rozwoju gospodarczego kraju każde miejsce pracy jest ważne.

Pierwsza strefa ekonomiczna powstała w Mielcu w 1995 roku. Teraz na terenie Polski takich stref jest 14. Zezwolenia na działalność dostało w nich 1200 firm.

bEDJghCR
bEDJghDm
KOMENTARZE
(0)