Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak mówił w Rosji o współpracy energetycznej

0
Podziel się

Spotkał się też z szefem Sbierbanku, ale o gliwickim Oplu nie było mowy.

Pawlak mówił w Rosji o współpracy energetycznej
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEghLGtN

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w Petersburgu, gdzie uczestniczy w XIII Międzynarodowym Forum Ekonomicznym, że Polska jest zainteresowana rozwojem współpracy z Rosją w sferze energetycznej.

Pawlak złożył taką deklarację na spotkaniu z dziennikarzami w Konsulacie Generalnym RP.

Polski wicepremier poinformował, że problemy energetyczne były jednym z tematów jego spotkań z rosyjskimi partnerami w ramach forum. _ _

bEghLGtP

_ - Jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem współpracy z Rosją _ - oświadczył.

Pawlak zapowiedział, że rozmowy na tematy energetyczne będą kontynuowane podczas planowanej wizyty rosyjskiego premiera Władimira Putina w Polsce.

Indagowany o Nord Stream (Gazociąg Północny), który po dnie Morza Bałtyckiego miałby połączyć Rosję i Niemcy, wicepremier oznajmił, iż Polska rozumie znaczenie tego projektu dla Europy, jednak wolałaby, aby magistrala ta biegła po lądzie.

_ - Przy takim wariancie wszystko byłoby prostsze i ekologicznie bezpieczniejsze _ - powiedział Pawlak.

bEghLGtV

Polski wicepremier potwierdził również, że podczas pobytu w Petersburgu miał okazję spotkać się także z prezesem rosyjskiego Sbierbanku, który w konsorcjum z austriacko-kanadyjskim koncernem Magna przejmie wkrótce kontrolę nad Oplem. Pawlak zastrzegł jednak, że rozmowa miała ogólny charakter.

_ - Nie dyskutowaliśmy o losach polskich zakładów Opla _ -powiedział.

bEghLGuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)