Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
belka
04.11.2007 18:36

Pawlak: Podatek Belki tylko komplikuje życie

W ocenie szefa PSL podatek od zysków kapitałowych "powinien być podatkiem do zniesienia".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*W ocenieWaldemara Pawlaka podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) "powinien być podatkiem do zniesienia". *

Jak wyjaśnił, "nie wywołuje on jakichś znaczących efektów gospodarczych, a komplikuje życie".

"Bo przecież trzeba pobierać ten podatek w bankach od oszczędności, na ogół są to już są oszczędności powstałe z dochodów po opodatkowaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

PSL poprze likwidację podatku Belki To komplikuje działanie instytucji finansowych" - mówił.

Dodał, że "tego typu niepotrzebne rozwiązania, które hamują rozwój gospodarczy należy usuwać, należy upraszczać system podatkowy".

Pytany o porozumienie z PO w sprawie reformy KRUS, szef PSL powiedział, że "w sensie ideowym jest (ono) osiągnięte".

"Wszyscy się zgadzamy, że trzeba zmienić zasady w stosunku do osób, które mają duże powierzchnie, duże gospodarstwa, bo tam jest prowadzona działalność o charakterze przemysłowym". Zastrzegł jednak, że powinna to być "pozytywna oferta", czyli jeżeli mają oni płacić wyższą składkę, to powinni również otrzymywać wyższą emeryturę. Dodał, że PSL opowiada się za pozostawieniem dotychczasowego systemu dla gospodarstw rodzinnych.

Pawlak, który prawdopodobnie zostanie wicepremierem i ministrem gospodarki w rządzie PO-PSL, powiedział, że ostateczny kształt gabinetuDonalda Tuskanie jest jeszcze znany; nie wiadomo, kiedy prezydent desygnuje Tuska na premiera - może to zrobić już w poniedziałek, ale również w okresie dwóch tygodni.

"Ta koalicja, która się rysuje, będzie pewnie trudna, niełatwa, bo nie będziemy ukrywali też różnic, które nas dzielą. Ale to może być koalicja twórczego kompromisu jeśli będzie szacunek, współpraca, mądry dialog" - podkreślił prezes PSL.

Tagi: belka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz