Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak spotkał się z Kaczyńskim. Po co?

0
Podziel się:

Teorii o nietypowej jak na Waldemara Pawlaka aktywności jest wiele.

Pawlak spotkał się z Kaczyńskim. Po co?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polityczna taktyka, walka o wpływy PSL w rządzie czy umacnianie pozycji lidera w partii. W ubiegłym tygodniu Waldemar Pawlak zaprosił do rozmów o swoich propozycjach gospodarczych opozycyjnych liderów. Wczoraj spotkał się z Januszem Palikotem i Jarosławem Kaczyńskim.

Teorii o nietypowej jak na Waldemara Pawlaka aktywności jest wiele. Po spotkaniu z liderem PSL Janusz Palikot mówił, że z jednej strony to polityczna praktyka, a z drugiej realna chęć przeforsowania swoich propozycji.

- _ Po pierwsze, bardzo potrzebuje sukcesu przed kongresem PSL-u, po drugie jako były przedsiębiorca, a może nawet wciąż przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązania jak metoda kasowa VAT-u są dobre, bez względu na wszystko _ - mówi Janusz Palikot.

Politolog Bartłomiej Biskup twierdzi, że Waldemar Pawlak ratuje notowania swojej partii, ale nie tylko. - _ Te jego działania mogą się przysłużyć całemu rządowi. Jeśli coś uda się zdziałać w sprawie tego VAT-u, to będzie jakiś impuls _ - mówi ekspert.

A politolog Olgierd Annusewicz dodaje, że szef PSL chce umocnić pozycję swojej partii w rządowej koalicji. - _ To wszystko ma pokazać, że Pawlak nie jest poddanym wasalem Donalda Tuska _ - twierdzi.

Dziś Waldemar Pawlak spotka się z szefem Solidarnej Polski, Zbigniewem Ziobrem. Zaproszenie odrzucił przewodniczący SLD Leszek Miller.

Czytaj więcej o działaniach Waldemara Pawlaka
Pawlak, Miller, Palikot i Kaczyński razem? Podobno PSL chce zaproponować opozycji poparcie dla jednego z ich pomysłów dotyczącego przedsiębiorców.
Ta zmiana zatrzyma falę bankructw? Problem ma dwie trzecie firm Przedsiębiorców pogrążają niezapłacone faktury. A Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski szukają recepty na zatory płatnicze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)