Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PE: mleko i mięso obowiązkowo z informacją o kraju pochodzenia

0
Podziel się:

Parlament Europejski chce wprowadzenia obowiązku podawania kraju pochodzenia mleka i mięsa. Zdaniem posłów powinno to zwiększyć zaufanie klientów do kupowanych produktów.

PE: mleko i mięso obowiązkowo z informacją o kraju pochodzenia
(Parlament Europejski)

Parlament Europejski chce wprowadzenia obowiązku podawania kraju, z którego pochodzi mleko i mięso. Zdaniem posłów powinno to zwiększyć zaufanie klientów do kupowanych produktów.

- Podawanie na etykietach kraju pochodzenia mięsa i mleka powinno być obowiązkowe - uważają europarlamentarzyści. - Pozwoli to zarówno na zwiększenie przejrzystości łańcucha dostaw, jak i lepszą informację dla klientów.

W rezolucji powołano się na wyniki badań ankietowych Eurobarometru, według których ponad 80 procent ankietowanych uważa za konieczne wskazanie kraju pochodzenie mleka i wszelkich gatunków mięsa.

Zdaniem europosła Zbigniewa Kuźmiuka konsumenci zaczynają myśleć narodowo i wiedzą, że niektóre kraje specjalizują się w określonych produktach i poszukują tych oryginalnych.

Poseł zauważył, że producenci bronią się przed umieszczaniem dodatkowych informacji, bo zwiększa to koszty produkcji. Parlament nie uległ takiej argumentacji i wsparł stanowisko konsumentów. Komisja Europejska ma przygotować propozycję w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)