Notowania

bankowość
04.09.2018 14:03

Pekao rozpoczyna współpracę z Microsoftem. Bank rusza po najmniejsze firmy i rzuca wyzwanie fintechom

Strategiczne porozumienie o współpracy z Microsoftem to dla banku Pekao S.A. sposób na stworzenie nowych produktów, które skierowane będą przede wszystkim dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Celem jest przyciągnięcie firm, które kuszone są obecnie główne przez fintechy.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Jesteśmy w trakcie rozmów z około setką potencjalnych partnerów strategicznych. Bankowość zmienia się w kierunku nowoczesnych rozwiązań i środowisk. Pierwszym memorandum of understanding, którego chcieliśmy i które podpisujemy, jest to z Microsoftem - powiedział prezes Pekao S.A. Michał Krupiński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak dodał, w dokumencie wymieniono konkretne projekty dot. wspierania edukacji cyfrowej przedsiębiorców i osób, które nigdy nie korzystały z bankowości internetowej, wzmocnienia bezpieczeństwa czy stworzenia nowych produktów dla klientów.

Jak mówił Krupiński, o ile polski sektor bankowy jest w światowej czołówce technologicznej, to już przedsiębiorstwa "mają sporo do nadrobienia", by przy okazji zwiększyć swoją produktywność. To choćby korzystanie z e-faktur czy elektronicznego obiegu dokumentów. - Porozumienie będzie niosło kaganek cyfryzacji do małych i średnich przedsiębiorstw - zapewniła Magda Taczanowska, członek zarządu polskiego oddziału Microsoft.

Zobacz też: KNF myśli o "piaskownicy" dla start-upów

- Mamy zidentyfikowane ok. 20 inicjatyw. Jesteśmy nastawieni na testowanie rozwiązań, które w przyszłości dadzą największe korzyści dla klientów. Chcemy zaoferować pionierskie rozwiązania - wyjaśnił wiceprezes banku Marek Tomczuk. Przypomniał także, że w ciągu tylko ostatnich 2 lat powstało 90 proc. danych posiadanych przez bank, a ich liczba ma się podwajać co 2-3 kolejne lata. Obecnie Pekao jest w stanie analizować tylko 1 proc. z nich. Porozumienie z Microsoftem ma również poprawić ten wynik.

Amerykański gigant zapewnia, że klienci i pracownicy banku w trakcie całego procesu "cyfrowej transformacji" mogą liczyć na specjalne zespołu pracowników Microsoftu i grupę ok. 5 tys. partnerów.

- Microsoft na przykładzie lidera polskiego rynku pokaże jak instytucję z ponad stuletnią tradycją uzbroić w narzędzia, by skutecznie konkurowały z fintechami. To jest misja i cel - powiedział Paweł Matulewicz, opiekun banku Pekao S.A. w Microsoft.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, pekao, krynica 2018, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2018

zlotoOczywiscie klienci zapłaca?

04-09-2018

emajkatrudno ocenić co przyniosła współpraca

04-09-2018

Czas wyprzedzać faktyBIOTON !!!!!! , rośnie nam czarny koń na polskiej giełdzie. Przebito ważne opory techniczne,. Myślę, że do końca roku, z małymi realizacjami zysków, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)