Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Podwyżki dla wszystkich pracowników szpitali. Resort zdrowia ma dla nich pensję minimalną

Podwyżki dla wszystkich pracowników szpitali. Resort zdrowia ma dla nich pensję minimalną

Plan podwyżek płac ma objąć także zawody niemedyczne Fot. Chema Hernández / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)
Plan podwyżek płac ma objąć także zawody niemedyczne

Pracownicy najniższego szczebla w szpitalach, czyli np. salowe czy sprzątaczki, mają zarabiać minimum 53 proc. przeciętnego wynagrodzenia. To więcej niż ogólnopolska pensja minimalna wszystkich pracowników.

Minimalna pensja dla wszystkich pracowników szpitali? Taki pomysł ma Ministerstwo Zdrowia. Plan podwyżek płac ma objąć także zawody niemedyczne, czyli niebezpośrednio związane z leczeniem pacjentów – pisze "Rzeczpospolita".

Oznacza to, że zatrudniona w szpitalu sprzątaczka, salowa, laborant czy sekretarka medyczna mogłaby liczyć na większą pensję. To odpowiedź na wątpliwości związkowców zgłaszane do ustawy z czerwca 2017, która gwarantowała minimalne wynagrodzenie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, diagnostom, psychologom i farmaceutom szpitalnym.

Tłumaczą medycynę zwykłym Polakom. Przyszli lekarze podbijają internet


 

Ile dostaną pracownicy szpitali? Mają zarabiać minimum 53 proc. przeciętnego wynagrodzenia. To oznacza, że ich pensja będzie nieco wyższa ponad średnią krajową – podaje ”Rz”.

W piątek projektem zajmie się Rada Dialogu Społecznego. Regulacje mogłyby obowiązywać za trzy lata.

Czytaj także
Polecane galerie
wenerychora
2018-02-26 11:36
dajcie podwyżki wszystkim w budżetówce, dołóżcie 13 pensję. My przedsiebiorcy spokojnie zaplacimy nastepny podatek. Panstwo socjalne kwitnie 500+, emerytura+, nowe ministerstwa+, nowe samochody, nowe ministerstwa, itd. Przedsiebiorcy wszystko zniosą. Do czasu.
warwara
2018-02-18 13:36
Czyli zrównaliście salowe z sekretarkami medycznymi i laborantami?
PIOTER
2018-02-18 07:24
Tak tak unas opiekunki medyczne nie wyrabiają nawet najniższej krajowej jakimś cudem ale podobno tak można, płacić za przepracowane niedziele tez nie łaska wystarczy wolny dzień, ale dla doktora 30 tys za miesiąc się znajdzie chociaż na dyżurze zabrania się budzić pacjent na sorze może poczekać do rana
Pokaż wszystkie komentarze (31)