Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pensje parlamentarzystów w dół. "To populizm"

Pensje parlamentarzystów w dół. "To populizm"

 

Dzięki obniżeniu pensji posłów zyskamy około 13 mln zł rocznie. Kolejne kilka milionów dzięki oszczędnościom na senatorach. - Dla budżetu państwa to żadna ulga - ocenia w programie "Money. To się liczy" Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. Jak pokazuje ekspert, te pieniądze to bardzo niewiele w porównaniu do całkowitych wydatków państwa, które wynoszą 700 mld zł.

To, co jest bardziej problematyczne, to wynagrodzenia ministrów. Czy za te pensje znajdziemy ekspertów? - pyta Łaszek. Więcej w materiale wideo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
POLACY
2018-04-07 18:27
WSZYSTKIE PARTIE PRZED WYBORAMI OBIECUJĄ ZMNIEJSZENIE LICZBY POSŁÓW I SENATORÓW. PO WYBORACH WSZYSTKO WRACA DO NORMY. PRZECIEŻ W POLSCE JEST ICH NAJWIĘCEJ W CAŁEJ EUROPIE. ILE WIĘCEJ ZAOSZCZĘDZONO BY GDYBY MNIEJ BYŁO TYCH NIEROBÓW KTÓRZY TYLKO SIEDZĄ I KASĘ BIORĄ ZA DARMO.
jabol
2018-04-06 21:11
Posel to osoba spoleczna bo zaczyna spolecznie piac sie po szczeblach politycznej kariery wiec nie powinien nic dostawac za swoje repreentowanie wyborcow z okregu i tak tez powinien leciec e stolka jezeli nic nie robi dla tych dla ktorych mial robic i zosta wybrany bo obiecywal rozne cuda. A w zasadzie jest tak ze posel nic nie robi, nie odpowiada za nic ale penje pobiera jak dyrektor no i pcha sie na posla bo tam najlatwiej zarobic i ustawic sie na pozniejsze lat swojego zycia umieszczajc wszystkich swoich krewnych na stanowiskach. Tak t widze i niestety to jest prawda.
krzycho
2018-04-05 23:36
Jakoś ekonomiści nie wypowiadali się że te kilka milionów na nagrody dla wiceministrów to żadne pieniądze. Politycy za to swoje pieniactwo powinni zarabiać grosze, jeszcze mniejsze.
Pokaż wszystkie komentarze (16)