Notowania

Pesa ma postawić fabrykę w Kijowie. Najpierw jednak musi znaleźć na to pieniądze

- Ukraińcy wierzą w polskiego producenta taboru. Dlatego chcą nie tylko jego tramwajów, ale też zakładu produkcyjnego. Sukces projektu może zależeć od pozyskania inwestora - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL KOSC/REPORTER)
Pesa produkuje pociągi, ale i tramwaje. To ten drugi produkt może mieć największe wzięcie na wschodzie.

- Ukraińcy wierzą w polskiego producenta taboru. Dlatego chcą nie tylko jego tramwajów, ale też zakładu produkcyjnego. Sukces projektu może zależeć od pozyskania inwestora.

Według mera Kijowa Wasilija Kliczko, którego wypowiedź dla ukraińskiego tygodnika "Nowoje Wriemia", "spośród ok. 400 tramwajów, które jeżdżą po ukraińskiej stolicy, aż 90 proc. liczy sobie ponad 30 lat. Tabor należy więc szybko odnowić".

Kijów zamówił niedawno w Pesie 40 pojazdów oraz siedem we lwowskim koncernie Elektron. To jednak kropla w morzu potrzeb.

* Nowy rozkład PKP. Pasażerów czekają utrudnienia *

- Żeby w pełni odnowić miejski park transportowy, musimy kupić jeszcze 165 tramwajów, ponad 230 autobusów i tyleż trolejbusów. To trzy, a nawet czterokrotnie więcej, niż nabyliśmy dotychczas. Według ostrożnych szacunków, wymiana taboru potrwa około pięciu lat - stwierdził mer Kijowa.

"Puls Biznesu" twierdzi więc, że skala zamówienia może uzasadnić ekonomicznie budowę fabryki w Kijowie. Gazeta dodaje, że najpierw polska firma musi znaleźć inwestora, który wyłoży pieniądze na nowy zakład.

Tagi: pesa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2017

JaCo za wstyd bratać się z kimś kto Polaków nienawidzi i gardzą nami. Interes intetesem ala sa granice ktorych polak nie przekracza

30-09-2017

inkaUPADEK PESY - jakakolwiek inwestycja na Ukrainie skończy się upadkiem PESY -mam nadzieję że wówczas polski rząd nie będzie ratował firmy która … Czytaj całość

29-09-2017

DawidPolskie firmy jak najbardziej powinny prowadzić ekspansje na wschód i zdobywać pozycje na tamtych rynkach. Życzę powodzenia.

Rozwiń komentarze (17)

Wybrane dla Ciebie