Notowania

transport
28.05.2018 12:03

Polski Fundusz Rozwoju przejmuję Pesę. Jest już umowa

Pesa Bydgoszcz podpisała umowę w sprawie zasady przejęcia jej udziałów przez Polski Fundusz Rozwoju. - Zakończył się najważniejszy etap negocjacji, a strony uzgodniły i zaakceptowały szczegółowe warunki nabycia udziałów przez PFR - poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
PESA trafi w ręce PFR - umowa już jest podpisana

Pesa Bydgoszcz podpisała umowę w sprawie przejęcia jej udziałów przez Polski Fundusz Rozwoju. - Zakończył się najważniejszy etap negocjacji, a strony uzgodniły i zaakceptowały szczegółowe warunki nabycia udziałów przez PFR - poinformowała spółka.- Umowa zostanie sfinalizowana w połowie czerwca po uzgodnieniu pakietu finansowego z bankami i zakładami ubezpieczeń. - brzmi komunikat spółki.

*Przewozy Regionalne kupują nowe pociągi. Nareszcie. Zobacz wideo: *

- Zakończenie negocjacji i ostateczna decyzja o przejęciu przez PFR udziałów w firmie to dobra wiadomość dla firmy i jej pracowników, ale także czytelny sygnał dla naszych klientów i poddostawców. Pesa zyskała stabilnego inwestora, będzie miała zapewnione środki finansowe na realizację bieżących kontraktów i dalszy rozwój. Realizujemy program restrukturyzacji, który ma przygotować firmę na nowe wyzwania, jednocześnie trwa produkcja w ramach zawartych umów. Robimy wszystko, by nasi klienci otrzymali w terminie spełniające ich oczekiwania pojazd - mówi prezes Krzysztof Sędzikowski..

PESA Bydgoszcz to polski producent pojazdów szynowych, który zajmuje się także modernizacjami, naprawami i przeglądami taboru. Jak zapewnia spółka w komunikacie, decyzja o podjęciu rozmów z inwestorem wynikała z przekonania, że "Pesa potrzebuje dokapitalizowania, by zapewnić firmie płynność finansową i możliwości rozwoju".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2018

wer"Koniec negocjacji. PFR przejmuję Pesę." Powinno być: "Koniec Pesy. Misiewicze w natarciu"!

28-05-2018

dsaaTo jest bardzo dobra wiadomośc. Jakby nie PESA w Polsce byłyby niemieckie trujące pociągi i francuskie rozpadające się tramwaje.

28-05-2018

CNależy wspierać polski przemysł, sukcesów życzę.

Rozwiń komentarze (52)