Notowania

Przejęcie Pesa Holding. UOKiK dał zielone światło

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Pesa Holding przez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN), podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Pesa może trafić pod zarząd Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN).

Pesa może trafić pod zarząd Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie kontroli nad holdingiem.

Pod koniec maja Pesa Bydgoszcz podpisała umowę regulującą szczegółowo zasady przejęcia jej udziałów przez Polski Fundusz Rozwoju. Oznaczało to, że zakończył się najważniejszy etap negocjacji, a strony uzgodniły i zaakceptowały szczegółowe warunki nabycia przez PFR udziałów w spółce i jej dofinansowania. PESA podała wtedy, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie czerwca po uzgodnieniu pakietu finansowego z bankami i zakładami ubezpieczeń.

FIPP FIZAN działa na rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych i jest podmiotem zarządzanym w zakresie części portfela inwestycyjnego Funduszu przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) - spółkę Skarbu Państwa, której celem jest przyczynianie się do wzrostu PKB, tworzenie nowych miejsc pracy na terytorium kraju, a także zwiększanie konkurencyjności Polski na arenie europejskiej.

Nowoczesne pociągi od PESA w kujawsko-pomorskiem:

PFR pełnić ma rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednym z przedmiotów działalności gospodarczej PFR jest działalność związana z zarządzaniem funduszami.

Przedmiotem faktycznie prowadzonej przez Pesa Holding i jej spółki zależne działalności jest przede wszystkim produkcja, modernizacja, konserwacja i naprawa taboru szynowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

LechSądząc po komentarzach wiele osób boli to, że firma została w polskich rękach. Bardzo charakterystyczne. Gdyby ją Niemcy wykupili to pewnie … Czytaj całość

09-07-2018

ektai oddali dobre przedsiebiorstwo pisowi...tak tak pisowi, tylko glupi nie widzi w tlezaleznosci i sznurków...

09-07-2018

PolakSzkoda, że my szaraki nie dowiemy się ile Państwo zapłaci pieniędzy - naszych pieniędzy za tą firmę. Dobrze byłoby także pokazać nam Polakom w jakiej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)