Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Przejęcie Pesa Holding. UOKiK dał zielone światło

Przejęcie Pesa Holding. UOKiK dał zielone światło

Pesa może trafić pod zarząd Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN). Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Pesa może trafić pod zarząd Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN).

Pesa może trafić pod zarząd Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN (FIPP FIZAN). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie kontroli nad holdingiem.

Pod koniec maja Pesa Bydgoszcz podpisała umowę regulującą szczegółowo zasady przejęcia jej udziałów przez Polski Fundusz Rozwoju. Oznaczało to, że zakończył się najważniejszy etap negocjacji, a strony uzgodniły i zaakceptowały szczegółowe warunki nabycia przez PFR udziałów w spółce i jej dofinansowania. PESA podała wtedy, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie czerwca po uzgodnieniu pakietu finansowego z bankami i zakładami ubezpieczeń.

Czytaj również: FIPP FIZAN złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie PESA Holding

FIPP FIZAN działa na rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych i jest podmiotem zarządzanym w zakresie części portfela inwestycyjnego Funduszu przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) - spółkę Skarbu Państwa, której celem jest przyczynianie się do wzrostu PKB, tworzenie nowych miejsc pracy na terytorium kraju, a także zwiększanie konkurencyjności Polski na arenie europejskiej.

Nowoczesne pociągi od PESA w kujawsko-pomorskiem:


 

 

PFR pełnić ma rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednym z przedmiotów działalności gospodarczej PFR jest działalność związana z zarządzaniem funduszami.

Czytaj też: Państwowe spółki mają ratować Pesę

Przedmiotem faktycznie prowadzonej przez Pesa Holding i jej spółki zależne działalności jest przede wszystkim produkcja, modernizacja, konserwacja i naprawa taboru szynowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

uokik, logistyka, transport, pesa
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
aaa
2018-08-03 18:16
Wróżę powolną agonię Pesy. Misiewicze czekają w kolejce.
ss
2018-08-03 09:21
To samo było z Solarisem wykupili złe zobowiązania przez Polskę a następnie sprzedali Hiszpanom . Więc niedługo jakś firma zagraniczna stanie się właścicielem pesy Może nawet żydowski oligarcha ukrainy bo pesa zawdzięcza kiepską jakość przez pracowników z tamtych rejonów
King
2018-07-30 21:49
Co polskie Polakom!!! Nam tak naprawdę nie jest, nie był i nie będzie potrzebny lewacki i złodziejski kapitał z zachodu, żeby nie powiedzieć dzikiego zachodu w Europie i tworzenie niewolniczego kapitalizmu w Polsce.
Pokaż wszystkie komentarze (18)