Notowania

energetyka
22.05.2018 17:49

PGE chce kupić spółkę Kulczyków. "Strategiczna inwestycja"

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK REPORTER)

Grupa PGE ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji Polenergii, należącej do Kulczyków. Z jedną akcję Polenergii oferuje 16,29 zł.

"Posiadane przez Polenergię aktywa pasują do profilu biznesowego PGE i odpowiadają poszczególnym segmentom działalności grupy, niosąc tym samym potencjał do zwiększenia jej wyników finansowych. Zróżnicowana i wielokierunkowa działalność Polenergii może przyczynić się także do ograniczenia ryzyka działalności Grupy PGE. Przejęcie aktywów Polenergii pozwoliłoby Grupie PGE na zwiększenie produkcji elektrycznej i ciepła, wzrost udziału w segmencie dystrybucji, a także zwiększenie portfela posiadanych mocy wiatrowych" - napisano w komunikacie PGE.

Zobacz: Formalnie polska elektrownia jądrowa powstaje

Grupa podkreśliła też, że Polenergia oprócz posiadanych aktywów wytwórczych, zarówno konwencjonalnych, jak i zasilanych odnawialnymi źródłami energii, sieci dystrybucyjnych i projektu morskich farm wiatrowych, prowadzi także wiele projektów rozwojowych. Projekty te, m.in. elektromobilność, magazyny energii i fotowoltaika, uzupełniają - jak podano - działania PGE w obszarze badań i rozwoju oraz wpisują się w innowacyjne podejście.

"Z uwagi na to, że Polenergia posiada w swoim portfelu Elektrociepłownię Nowa Sarzyna, przejęcie wpisuje się w ogłoszoną przez Grupę PGE w grudniu 2017 r. Strategię Ciepłownictwa. Grupa PGE jest liderem na rynku ciepła i chce w maksymalnym stopniu wykorzystać ten potencjał. Ponadto inicjuje zmiany w całym segmencie, dostosowując ofertę do potrzeb zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów" - czytamy w komunikacie.

Potencjalne nabycie akcji Polenergii traktowane jest przez PGE - podkreślono - jako najszybszy do zrealizowania sposób na zbilansowany rozwój nieorganiczny, a tym samym długoterminowa inwestycja o charakterze strategicznym.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-05-2018

DarkoWszystko fajnie tylko że jak dojdą do władzy szmalcownicy z targowicy to znów wszystko sprzedadzą.

22-05-2018

z Polskijak PO wróci do władzy to sprzeda wszystko za złotówkę i Polski Podatnik straci dwa razy.

22-05-2018

xxxPrąd podroźeje, zaplacą odbiorcy prądu.

Rozwiń komentarze (8)