Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG ograniczyło dostawy gazu do Polic

0
0
0
Podziel się

Wiceprezes zakładów chemicznych mówi, ze sytuacja jest krytyczna.

PGNiG ograniczyło dostawy gazu do Polic
(Mateusz War/CC/Wikipedia)
bCMWtdNh

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ograniczyło dostawy gazu do ZCh Police od 27 stycznia. W związku z tym konieczne będzie ograniczenie wielkości produkcji amoniaku o ok. 17 proc. i mocznika o ok. 15 proc. - informują Police.

PGNiG ograniczył dostawy do ZCh Police o północy z wtorku na środę. Od tego czasu polickie zakłady otrzymują około 85 proc. swego standardowego zapotrzebowania. Zredukowanie dostaw gazu oznacza konieczność zmniejszenia produkcji amoniaku i mocznika.

_ - Sytuacja jest krytyczna, jej następstwem może być ograniczenie sprzedaży mocznika oraz fosforanu amonu przez spółkę na krajowym rynku. W chwili obecnej rewidujemy możliwość sprzedaży tych produktów w krótkim okresie _ - mówi cytowany w komunikacie Bogusław Kokotowski, wiceprezes zarządu Polic.

_ - Nie zakładamy całkowitego wstrzymania produkcji amoniaku, uważamy, że nie ma takiego zagrożenia. Na dzień dzisiejszy nie możemy jednak ocenić długofalowego efektu ograniczeń, ponieważ nie znamy horyzontu czasowego zmniejszenia dostaw gazu. O ile sytuacja awaryjna będzie się przedłużać, będziemy decydować na bieżąco, o ile konieczne jest ograniczenie produkcji nawozów _ - dodaje Kokotowski.

bCMWtdNj

ZOBACZ TAKŻE:

bCMWtdNK
gaz
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
najważniejsze
gospodarka polska
pap
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)