Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG potwierdza: Jest porozumienie z Gazpromem

0
Podziel się

Kontrakt na dostawy gazu został przedłużony do 2037 r.

PGNiG potwierdza: Jest porozumienie z Gazpromem
(Materiały prasowe)
bEhzMdWt

*PGNiG zawarło porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski i przedłużenia Kontraktu Jamalskiego do roku 2037 - poinformowało PGNiG w komunikacie. *

_ - Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa informuje, iż w dniu 27 stycznia 2010 roku w Moskwie podpisano trójstronne Porozumienie pomiędzy PGNiG, OAO Gazprom Export z siedzibą w Moskwie, Rosja (Gazprom Export) i spółką System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ SA z siedzibą w Warszawie, Polska (EuRoPol GAZ) _ - napisano w komunikacie.

PGNiG podało, że zawarte porozumienie przewiduje przedłużenie Kontraktu Jamajskiego na dostawę gazu ziemnego z Rosji do Polski do 31 grudnia 2037 roku i możliwość zwiększenia wolumenu dostaw gazu ziemnego do poziomu 10,2 mld m sześciennych.

bEhzMdWv

_ - Dodatkowo PGNiG i Gazprom Export zobowiązały się do wprowadzenia odpowiednich zmian w obowiązującym kontrakcie. Porozumienie stwarza jednocześnie warunki do wprowadzenia niezbędnych zmian w porozumieniu pomiędzy Rządem Federacji Rosyjskiej, a rządem Rzeczpospolitej Polskiej o budowie systemu gazociągów do tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 25 sierpnia 1993 roku i Protokołu Dodatkowego z dnia 12 lutego 2003 roku _ - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że podpisane porozumienie przewiduje przedłużenie kontraktu na przesył gazu przez Polskę gazociągiem Jamajskim należącym do EuRoPol GAZ do 2045 roku na dotychczasowych warunkach.

Polsko - rosyjskie negocjacje gazowe:

bEhzMdWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)