Notowania

dostawy gazu z rosji
28.01.2010 10:07

PGNiG potwierdza: Jest porozumienie z Gazpromem

Kontrakt na dostawy gazu został przedłużony do 2037 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*PGNiG zawarło porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski i przedłużenia Kontraktu Jamalskiego do roku 2037 - poinformowało PGNiG w komunikacie. *

_ - Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa informuje, iż w dniu 27 stycznia 2010 roku w Moskwie podpisano trójstronne Porozumienie pomiędzy PGNiG, OAO Gazprom Export z siedzibą w Moskwie, Rosja (Gazprom Export) i spółką System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ SA z siedzibą w Warszawie, Polska (EuRoPol GAZ) _ - napisano w komunikacie.

PGNiG podało, że zawarte porozumienie przewiduje przedłużenie Kontraktu Jamajskiego na dostawę gazu ziemnego z Rosji do Polski do 31 grudnia 2037 roku i możliwość zwiększenia wolumenu dostaw gazu ziemnego do poziomu 10,2 mld m sześciennych.

_ - Dodatkowo PGNiG i Gazprom Export zobowiązały się do wprowadzenia odpowiednich zmian w obowiązującym kontrakcie. Porozumienie stwarza jednocześnie warunki do wprowadzenia niezbędnych zmian w porozumieniu pomiędzy Rządem Federacji Rosyjskiej, a rządem Rzeczpospolitej Polskiej o budowie systemu gazociągów do tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 25 sierpnia 1993 roku i Protokołu Dodatkowego z dnia 12 lutego 2003 roku _ - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że podpisane porozumienie przewiduje przedłużenie kontraktu na przesył gazu przez Polskę gazociągiem Jamajskim należącym do EuRoPol GAZ do 2045 roku na dotychczasowych warunkach.

Polsko - rosyjskie negocjacje gazowe:

* [ Zagraniczne firmy szukają potężnych złóż gazu ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/zagraniczne;firmy;szukaja;poteznych;zloz;gazu,87,0,581207.html )
* [ **Gazprom**: Gaz łupkowy może zmienić światowy rynek gazowy ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gazprom;gaz;lupkowy;moze;zmienic;swiatowy;rynek;gazowy,173,0,580781.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: dostawy gazu z rosji, gazprom, zakończenie, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz