Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
02.01.2006 15:38

PGNIG sięga po rezerwy

Zarząd PGNIG poinformował, że podjął już działania w kierunku wykorzystania gazu z podziemnych magazynów. Jednocześnie koncern prowadzi rozmowy zmierzające do przeniesienia części dostaw niedostarczanego gazu do punktu na granicy z Białorusią.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarząd PGNIG poinformował, że podjął już działania w kierunku wykorzystania gazu z podziemnych magazynów. Jednocześnie koncern prowadzi rozmowy zmierzające do przeniesienia części dostaw niedostarczanego gazu do punktu na granicy z Białorusią. *
"Zarząd PGNIG podjął działania zwiększenia wykorzystania gazu z podziemnych magazynów(...) Jednocześnie prowadzi działania zmierzające do przeniesienia części dostaw niedostarczanego gazu z punktu na granicy z Ukrainą do punktów na granicy z Białorusią" - podała spółka w komunikacie.

Wcześniej PGNIG poinformował, że jeszcze w poniedziałek koncern spodziewa się odpowiedzi w sprawie zwiększenia dostaw rosyjskiego gazu przez Białoruś do Polski.

Dostawy gazu ze źródeł krajowych oraz dostawy gazu importowanego przez wszystkie inne punkty zdawczo - odbiorcze położone na granicy z Białorusią (gaz rosyjski) oraz na granicy z Niemcami (gaz norweski i niemiecki) realizowane są bez zakłóceń.

W komunikacie napisano ponadto, że nastąpiło częściowe ograniczenie dostaw gazu do Zakładów Azotowych Puławy.

"W związku z wykorzystaniem magazynów gazu i zapewnieniem prawidłowej pracy, konieczna jest zmiana kierunku przepływu gazu w krajowym systemie przesyłowym. Dlatego nastąpiło częściowe ograniczenie dostaw do ZAP" - napisano w komunikacie.

W PGNIG działa zespół roboczy ds. zarządzania operacyjnego, który monitoruje sytuację dostaw gazu do Polski z kierunku ukraińskiego.

Tagi: pgnig, gaz, gospodarka, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz