Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG uzależnia szukanie gazu łupkowego od taryfy na gaz

0
Podziel się:

PGNiG może zwiększyć kwotę przeznaczoną w tym roku na poszukiwania gazu łupkowego, jeśli regulator podniesie taryfy na gaz.

PGNiG uzależnia szukanie gazu łupkowego od taryfy na gaz
(Materiały prasowe)

PGNiG może zwiększyć kwotę przeznaczoną w tym roku na poszukiwania gazu łupkowego powyżej wcześniej planowanych 200 mln zł, ale decyzja o tym będzie zależeć od wprowadzenia nowej taryfy na gaz - powiedział dzisiaj wiceprezes spółki Marek Karabuła.

_ - Kwota jaką zamierzamy wydać na poszukiwania gazu łupkowego może ulec zwiększeniu, ale na ilość środków jaką będziemy mieć do dyspozycji będzie wpływać kwestia związana z taryfą _ - powiedział Karabuła.

Dodał, że _ jeśli sytuacja w tym zakresie się nie poprawi, to będziemy optymalizować wydatki inwestycyjne _. Wcześniej PGNiG deklarowało wydanie na poszukiwanie gazu łupkowego 200 mln zł w 2012 roku. Wiceprezes dodał, że trwają rozmowy z dwoma partnerami zagranicznymi o współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce.

PGNiG wciąż czeka na wydanie decyzji przez URE dotyczącej nowej taryfy na gaz. PGNiG szacuje swoje straty, wywołane brakiem nowej taryfy, na kilka milionów złotych dziennie.

Postępowanie trwa od końca października 2011 roku. Urząd informował wcześniej, że PGNiG chce wysokiego wzrostu cen gazu. W połowie grudnia już raz na wezwanie prezesa URE gazowa firma złożyła korektę wniosku taryfowego i obniżyła swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, nadal wnosiła jednak o dwucyfrowy wzrost.

Czytaj więcej o gazie łupkowym w Money.pl
Podatku nie będzie. Póki tego nie znajdą Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, ocenia, że model opodatkowania kopalin wymaga dopracowania.
Tutaj gaz łupkowy przegrał z ekologią Decyzja gabinetu premiera Bojko Borysowa dotyczy regionu miast Razgrad, Dobricz, Silistra i Warna.
Korupcja przy gazie łupkowym. Są zarzuty Wśród podejrzanych jest dyrektor departamentu geologii Ministerstwa Środowiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)